Dziedzictwo Małopolski
Działania skierowane na ochronę i rozwój istniejących zasobów kulturowych regionu uznaliśmy za jedno z naszych podstawowych zadań. Ochronę - poprzez dokumentację zanikających reliktów przeszłości i opracowanie spójnego systemu programów edukacyjnych (dotyczących zarówno szeroko pojętej wiedzy o kulturze regionu, jak i podejmujących szczegółowe zagadnienia z zakresu doskonalenia warsztatowego jej twórców). Jego dalszy rozwój - poprzez szeroką promocję dokonań artystycznych, głównie w formie przeglądów, festiwali, konkursów... Promując osiągnięcia twórców współczesnej kultury ludowej, staliśmy się tym samym realizatorami szeregu imprez, stanowiących ważną pozycję wśród atrakcji oferowanych przez małopolską mapę kulturalno-turystyczną.
etnoZAGRODA
Karpackie Osobliwości
Kongres Kultury Regionów
Małopolska Szkoła Tradycji
Działania podjęte w ramach projektu realizowanego w latach 2017 – 2020 pn. "Małopolska Szkoła Tradycji" obejmą swoim zasięgiem całą Małopolskę, a w sposób szczególny będą ukierunkowane na północnozachodnie tereny województwa małopolskiego.
Małopolska Źródłem Tradycji
Projekt obejmuje zadania badawczo-dokumentacyjne w zakresie ochrony, zachowania i udostępniania dziedzictwa kultury tradycyjnej Małopolski.
Dofinansowanie projektu z UE: 1 910 969,98 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 1 910 969,98 zł
Sokolstwo
W tej zakładce znajdą Państwo artykuły dotyczące Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ założonego 25 maja 1887 roku w Nowym Sączu m.in. przez Lucjana Lipińskiego, który został jego pierwszym prezesem.
Święto Dzieci Gór
Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karackich
Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich
Projekt UDOSTĘPNIANIE ZASOBÓW DZIEDZICTWA – UTWORZENIE INSTYTUTU DZIEDZICTWA NIEMATERIALNEGO LUDÓW KARPACKICH realizowany jest przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, a jego głównym celem jest stworzenie trwałego i nowoczesnego Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich, jako działu MCK SOKÓŁ, który poprzez swoje działania będzie istotnym czynnikiem rozwoju społeczno–gospodarczego gminy, jak i całego regionu Małopolski Południowej.