Cykle wydarzeń

LATO ART - zapisy

Sztuka
Cykl wakacyjnych warsztatów i plenerów artystycznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Podczas zajęć uczestnicy nabywają wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu sztuki współczesnej i klasycznej oraz technik malarskich i rysunkowych.
Dowiedz się więcej
Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

L'ARTE ORGANICA - Sądecki Festiwal Muzyki Organowej

Muzyka
Cykl koncertów organowych – recitali organowych oraz koncertów kameralnych z udziałem organów, nawiązujący do tradycji zapoczątkowanej w latach 70. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu z inicjatywy prof. Jana Jargonia z Akademii Muzycznej w Krakowie.
Dowiedz się więcej

WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Edukacja Sztuka Inne
Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza dorosłych i seniorów na warsztaty, podczas których będą mogli w artystycznej atmosferze rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnie.
Dowiedz się więcej

Magia Lotu

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny MAGIA LOTU odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stanisław Szarek – plastyk, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu. Konkurs adresowany jest do dzieci, które wraz z członkami rodzin (rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami), grupą szkolną lub podwórkową – nie przekraczającą 5 osób – wykona pracę plastyczną.
Dowiedz się więcej

Warsztaty historyczne

Edukacja
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, grup harcerskich i stowarzyszeń młodzieżowych, zainteresowanych historią i sportem, do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach historycznych na temat Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ. Zajęcia będą przeprowadzane w miesiącach nauki szkolnej.
Dowiedz się więcej

Nasze dziedzictwo

Edukacja Folklor
Cykl wydarzeń poświęcony szeroko pojętej kulturze oraz dziedzictwu Łuku Karpat. W spotkaniach brać będą udział specjaliści z wielu dziedzin związanych z zachowaniem i dbaniem o lokalne tradycje. Skierowane będą one w dużej mierze do etnografów, folklorystów, stowarzyszeń czy instytucji kultury zajmujących się badaniem i pielęgnowaniem dziedzictwa kulturowego Karpat.
Dowiedz się więcej

Ludźmierskie Spotkania ze Słowem

Literatura
LUDŹMIERSKIE SPOTKANIA ZE SŁOWEM to cykl spotkań mających na celu przypomnienie tekstów artystów i publicystów, którzy mieli znaczący wkład w rozwój kultury regionalnej.
Dowiedz się więcej

FERIE W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Edukacja Sztuka
Zapraszamy na feryjne warsztaty warsztaty dorosłych i młodzież.
Dowiedz się więcej