Cykle wydarzeń

sala kinowa

Seanse przyjazne sensorycznie

Kino
Projekcje filmów dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich asystentów. Pokazy dedykowane są dla osób, które nie lubią dużego hałasu, mają trudności z koncentracją, ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Dowiedz się więcej

Solidarni z Ukrainą | Cолідарні з Україною

Edukacja Kino Sztuka Taniec
W tragicznym czasie wojny, której nikt z nas nie chciał, jesteśmy solidarni z Ukrainą. Solidarność w sytuacjach kryzysowych można i trzeba okazywać na różne sposoby. Najlepiej, aby każdy – czy to człowiek, czy instytucja – robił to, w czym jest dobry. Dlatego MCK SOKÓŁ zamierza się solidaryzować za pośrednictwem szeroko pojętej kultury.
Dowiedz się więcej

Z KOLĘDĄ U POGÓRZAN - Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych o DIAMENTOWĄ KOBYŁKĘ

Folklor
Przegląd skierowany do grup kolędniczych z regionu etnograficznego Pogórza, w zasięgu województwa małopolskiego, z powiatu gorlickiego, tarnowskiego oraz gminy Korzenna w powiecie nowosądeckim oraz powiatu jasielskiego (woj. podkarpackie).
Dowiedz się więcej

Znają sąsiedzi

Kino Muzyka
Coroczne spotkania z kulturą najbliższych sąsiadów. Ich głównym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze i osiągnięciach sąsiednich narodów oraz atrakcjach, które warto odwiedzić w krajach objętych projektem.
Dowiedz się więcej

Mam wam coś do powiedzenia

Sztuka
Cykl spotkań z artystami odbywających się w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu.
Dowiedz się więcej
Drewniana marionetka

Lalkowy Teatr Wyobraźni

Edukacja Teatr
Cykl zajęć dla instruktorów prowadzących zajęcia teatralne z dziećmi, nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego oraz bibliotekarzy.
Dowiedz się więcej
kobieta w wielkim kapeluszu i długiej sukni przegląda się w lusterku

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Muzyka Sztuka
Zapoczątkowany w maju 1985 roku pod nazwą Dni Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu z inicjatywy ówczesnego kierownika Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Heleny Łazarskiej - obecnie profesora zwyczajnego Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Od 2001 roku istnieje jako FESTIWAL I KONKURS SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI.
Dowiedz się więcej
Kobieta w barwnej sukni tańczy na scenie.

Małopolska Karpaty OFFer - Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki

Folklor Muzyka Sztuka Taniec Teatr
Festiwal Karpaty OFFer od początku swego istnienia stara się umożliwiać artystom oraz uczestnikom udział w zderzeniu kultury tradycyjnej z wyrosłymi na jej korzeniach współczesnymi przejawami twórczości amatorskiej i profesjonalnej.
Dowiedz się więcej