Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Wystawy archiwalne

Górzysty Krajobraz. Na pokrytym polami i zielonymi łąkami wzgórzu stoi biały krzyż.

Axis mundi: kapliczki i krzyże przydrożne

14 stycznia - 13 lutego 2022

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Axis mundi: kapliczki i krzyże przydrożne to wieloletni projekt dokumentalny, realizowany przez Krzysztofa Ligęzę od 2012 r.

Nietrwałość

21 stycznia - 12 lutego 2022

Galeria BWA JATKI

Pełna emocji i ekspresji wystawa malarstwa Małgorzaty Majerczyk.

Smok trzymający w paszczy owieczkę

Bajki, Baśnie i Legendy Polskie

18 lutego - 19 marca 2022

Galeria BWA JATKI

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, BWA - Galeria Zamojska w Zamościu oraz Gmina Miasto Nowy Targ zapraszają na wystawę ilustracji - „Bajki, Baśnie i Legendy Polskie”.

Rysunek wieczorny

18 lutego - 20 marca 2022

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Wystawa prac ośmiu twórców – studentów i absolwentów Wydziałów: Malarstwa, Rzeźby oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Na wystawie zaprezentujemy obrazy, rysunki i rzeźby, których cechą wspólną prac jest motyw figuracji, interpretowany jednak przez artystów w odmienny sposób.

Obiekt rzeźbiarski. Długie ptasie pióra w połowie schowane do czarnej formy przypominającą torbę.

Andrzej Fydrych - Powłoka

25 lutego - 18 kwietnia 2022

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Wystawa obejmuje m.in. dwa cykle: „Audioformy”, którym towarzyszy autorska kompozycja muzyczna oraz „Landscape” podejmujący relację jaka zachodzi między obiektem a obrazem.

ŚLADY - JACEK KOGUTEK

25 marca - 23 kwietnia 2022

Galeria BWA JATKI

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, Gmina Miasto Nowy Targ oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jacka Kogutka zapraszają na wystawę rzeźby Jacka Kogutka - "Ślady".

Obiekty ceramiczne.

ZMIENNOŚĆ - Roman Szlachetka i Ewa Szlachetka-Depak

25 marca - 18 kwietnia 2022

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Wystawa ceramiki, malarstwa i rzeźby Romana Szlachetki projektanta form ceramicznych – przemysłowych i artystycznych, przez dwadzieścia lat związanego z Fabryką w Ćmielowie oraz jego córki artystki rzeźbiarki Ewy Szlachetki-Depak.

Obraz abstrakcyjny wykonany w technice suchej pasteli. Kolorystyka stonowana: brązowy, żółty, biały, beżowy.

Jolanta Jastrzębska-Jakiel „Światło cienia"

22 kwietnia - 22 maja 2022

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Trzydziesta siódma wystawa indywidualna Jolanty Jastrzębskiej-Jakiel, której głównym środkiem twórczej wypowiedzi jest technika pasteli suchych. Dzięki nim z niezwykłą sprawnością i kobiecą wrażliwością potrafi uchwycić różnorodne spektrum światła i cienia.

wyrzeźbione postacie wykonane z drewna i gipsu

NIE TYLKO TANIEC – Wojciech Pondel

29 kwietnia - 28 maja 2022

Galeria BWA JATKI

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu oraz Gmina Miasto Nowy Targ zapraszają na wystawę rzeźby: „Nie tylko taniec - Wojciech Pondel”.

Maciej Bernhardt - malarstwo/rysunek

29 kwietnia - 26 czerwca 2022

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Wystawa obrazów i rysunków Macieja Bernhardta, którego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, w zbiorach miejskich Darmstadt i Norymbergi oraz w Cleveland, jak również w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Austrii, Anglii, USA oraz w Polsce.

kobieta stoi na szczycie wysokich schodów zabytkowego budynku

Ukraina – raj nieutracony

6 - 15 maja 2022

Główny zespół wejściowy MCK SOKÓŁ

Wystawa zdjęć Kamila Bańkowskiego pod tytułem „Ukraina – raj nieutracony” prezentuje fotografie, które powstały podczas podróży autora przez ten piękny kraj. Większość zdjęć pochodzi z 2012 roku i przedstawia przepiękny i różnorodny Półwysep Krymski od wschodu aż po zachód. Kilka ujęć pochodzi z 2019 roku z wyprawy do klimatycznej Odessy.

Ilustracja ptaka.

Agnieszka Kutylak-Hapanowicz „Ogród światła”

27 maja - 26 czerwca 2022

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Wystawa prac Agnieszki Kutylak-Hapanowicz. Artystka używa akwareli, gwaszy, tuszu, akryli i pigmentów naturalnych. Na wystawie w Galerii Sztuki SOKÓŁ zostaną zaprezentowane ilustracje przedstawiające malowniczy świat, pełen znanych z natury, choć nie do końca rzeczywistych stworzeń.

Kolaż obrazów

„Z włoskiej perspektywy”

3 czerwca - 2 lipca 2022

Galeria BWA JATKI

„Z włoskiej perspektywy” to interdyscyplinarna wystawa, składająca się z prac 17 artystów pochodzących z Włoch, które można obejrzeć w dniach 3 czerwca - 2 lipca br. w Galerii BWA JATKI w Nowym Targu.

KRAJOBRAZ GÓRSKI 2020

1 - 31 lipca 2022

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Wystawa prac fotograficznych 40. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski” 2020, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. W Galerii Sztuki SOKÓŁ w Nowym Sączu zostanie zaprezentowanych 40 fotografii w tym prace nagrodzone i wyróżnione.

Krajobraz górski w zimie

KRAJOBRAZ GÓRSKI 2021

8 lipca - 6 sierpnia 2022

Galeria BWA JATKI

Wystawa prac fotograficznych Laureatów 41. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski” 2021.