Cykle wydarzeń

Mistrzowski Kurs Instruktorski
Folklor
Cykl edukacyjny dla instruktorów zespołów folklorystycznych realizowany w różnych regionach Małopolski.

Kongres Kultury Regionów
Edukacja
Folklor
Każdy region ma swoją specyfikę – są to jakieś wyróżniające warunki, wydarzenia historyczne, pochodzenie etniczne zajmujących go grup itp. Ludzie zamieszkujący wspólny obszar wyróżniony przestrzennie lub historycznie tworzą własną kulturę, specyficzną względem kultur innych regionów. Kultura regionalna to szczególna specyfika.

Teatr Polska
Teatr
Program realizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Jego celem jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

WARSZTATY DLA GRUP SZKOLNYCH, ZORGANIZOWANYCH
SZKOŁY ŚREDNIE I UCZELNIE WYŻSZE
- zapisy
Edukacja
Warsztaty dla grup zorganizowanych i szkolnych dotyczące szeroko pojętej sztuki i rękodzieła. Podczas warsztatów, w zależności od wybranego tematu zajęć uczestnicy będą mogli tworzyć sztukę użytkową i nie tyko...

Małopolska Karpaty OFFer - Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki
Folklor
Muzyka
Sztuka
Taniec
Teatr
Festiwal Karpaty OFFer od początku swego istnienia stara się umożliwiać artystom oraz uczestnikom udział w zderzeniu kultury tradycyjnej z wyrosłymi na jej korzeniach współczesnymi przejawami twórczości amatorskiej i profesjonalnej.

L'ARTE ORGANICA - Sądecki Festiwal Muzyki Organowej
Muzyka
Cykl koncertów organowych – recitali organowych oraz koncertów kameralnych z udziałem organów, nawiązujący do tradycji zapoczątkowanej w latach 70. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu z inicjatywy prof. Jana Jargonia z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Magia Lotu
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny MAGIA LOTU odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stanisław Szarek – plastyk, pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu.
Konkurs adresowany jest do dzieci, które wraz z członkami rodzin (rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami), grupą szkolną lub podwórkową – nie przekraczającą 5 osób – wykona pracę plastyczną.

Nasze dziedzictwo
Edukacja
Folklor
Cykl wydarzeń poświęcony szeroko pojętej kulturze oraz dziedzictwu Łuku Karpat. W spotkaniach brać będą udział specjaliści z wielu dziedzin związanych z zachowaniem i dbaniem o lokalne tradycje. Skierowane będą one w dużej mierze do etnografów, folklorystów, stowarzyszeń czy instytucji kultury zajmujących się badaniem i pielęgnowaniem dziedzictwa kulturowego Karpat.