Cykle wydarzeń

występ podczas festiwalu Echo Trombity

ECHO TROMBITY - Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych

Muzyka
Historia „Echa Trombity" wiąże się z reformą administracyjną z tzw. czasów Gierka, kiedy młode województwo nowosądeckie, bez wątpienia naj­bardziej bogate i dynamiczne kulturowo w kraju, chciało tę wielobarwność amatorskiego ruchu artystycznego wzmocnić, upowszechnić, rozwinąć W młodym wówczas Wojewódzkim Ośrodku Kultury powstało wiele pomysłów i inicjatyw, których celem było zdynamizowanie  i uporządkowanie zjawisk kultury w poszczególnych dziedzinach twórczości. Między innymi szczególną   i powszechną uwagę zwrócono na orkiestry dęte, których tradycja sięgała połowy XIX wieku.
Dowiedz się więcej
Dwoje dzieci ubranych w stroje regionalne

Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Folklor
Karpacki Festiwal odbywa się w cyklu corocznym w Rabce-Zdroju, uzdrowisku znanym zapewne wielu dzieciom w Polsce z racji doskonałych i dla nich odpowiednich warunków klimatycznych i ze specjalistycznego dziecięcego lecznictwa. Poprzedziły go - od 1972 - przeglądy młodzieżowych i dziecięcych zespołów regionalnych ogólnopolskich - jak pisze w ulotce festiwalowej (1984) ówczesny działacz kultury i dziennikarz K. Strachanowski. A myśl, że będzie on miejscem prezentacji dzieci gór zrodziła się wśród organizatorów w 1974 r. Festiwal jako przegląd stał się w swoich zamierzeniach niejako „młodszym bratem”, odbywającego się w czasie Jesieni Tatrzańskiej, w Zakopanem, Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
Dowiedz się więcej
Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Studium dla kapelmistrzów i tamburmajorów orkiestr dętych

Studium Kapelmistrzowskie Edukacja Muzyka
W całej Polsce funkcjonuje ok. 2 tysiące amatorskich orkiestr dętych. Każda z nich bez względu na skład ilościowy i poziom muzyczny musi mieć dyrygenta. Jest to bowiem podstawowy warunek funkcjonowania każdego zespołu muzycznego.
Dowiedz się więcej
sala kinowa

Seanse przyjazne sensorycznie

Kino
Projekcje filmów dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich asystentów. Pokazy dedykowane są dla osób, które nie lubią dużego hałasu, mają trudności z koncentracją, ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Dowiedz się więcej

Przegląd Tradycyjnego Śpiewu Lachów Sądeckich CIOTCYNE ŚPIYWONIE im. Władysławy Janus

Folklor
W 2022 roku w Wiejskim Domu Ludowym w Mystkowie po raz pierwszy odbył się przegląd poświęcony tradycyjnemu śpiewowi Lachów Sądeckich.
Dowiedz się więcej

Mam wam coś do powiedzenia

Sztuka
Cykl spotkań z osobami związanymi ze światem kultury odbywających się w Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu.
Dowiedz się więcej

WARSZTATY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - zapisy

Edukacja Sztuka
Widzę/dotykam/czuję - spotkania ze sztuką dedykowane dla osób z niepełnosprawnością.
Dowiedz się więcej
Drewniana marionetka

Lalkowy Teatr Wyobraźni

Edukacja Teatr
Cykl zajęć dla instruktorów prowadzących zajęcia teatralne z dziećmi, nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego oraz bibliotekarzy.
Dowiedz się więcej