Cykle wydarzeń

Kinoterapia

Kino
KINOTERAPIA – bliskie spotkania psychologii z filmem, projekt psychologiczno-filmowy, kierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich wykorzystujący film w edukacji i profilaktyce. Program KINOTERAPII powstał we współpracy psychologa i filmoznawcy i jest propozycją zajęć mających na celu uzupełnienie tematów podejmowanych w szkole m.in. na lekcjach etyki, wychowania do życia w rodzinie, języka polskiego.
Dowiedz się więcej

Młodzieżowy Klub Filmowy LEŻAK

Kino
Spotkania MKF LEŻAK odbywają się po południu w jedną, wybraną środę miesiąca i połączone są ze spotkaniem z filmoznawcą – Filipem Nowakiem, a repertuar tworzony jest w porozumieniu z uczestnikami Klubu.
Dowiedz się więcej
Akademia Przedszkolaka FILMINEK

Akademia Przedszkolaka FILMINEK

Kino
Projekt pn. Akademia Przedszkolaka FILMINEK powstał z myślą o widowni w wieku 3 – 6 lat. Wybraliśmy filmy dopasowane do percepcji przedszkolaka. Każdy z nich jest inny, ale łączy je jedno - dostarczają mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. W ramach spotkań przewidziano do wyboru krótkie animacje oraz filmy pełnometrażowe. W programie znajdą się ciekawe, wartościowe tytuły minionych sezonów oraz klasyczne dzieła polskiej kinematografii.
Dowiedz się więcej

Filmoteka Dojrzałego Człowieka

Kino
Filmoteka Dojrzałego Człowieka to specjalne seanse filmowe przeznaczone dla seniorów. Projekcje odbywają się raz w miesiącu i są okazją do obejrzenia najnowszych produkcji zarówno polskich jak i zagranicznych twórców.
Dowiedz się więcej
kilka książek zawieszonych na sznurkach

Słowem zapisane...

Literatura
Cykl spotkań warsztatowych dla osób dorosłych dotyczący interpretacji tekstu literackiego. Do uczestnictwa w spotkaniach zapraszane są w szczególności osoby przygotowujące recytatorów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Zajęcia realizowane są w formie kilku jednodniowych spotkań. Prowadzącymi są wybitni specjaliści w dziedzinie sztuki mówienia i interpretacji tekstu - wykładowcy PWST w Krakowie. Każda edycja poświęcona jest patronowi OKR lub patronowi literackiemu danego roku kalendarzowego. Tematyka zajęć obejmuje podstawy emisji oraz dykcji a także pracę nad tekstem literackim. Efektem końcowym warsztatów jest przygotowanie przez uczestników krótkiego programu artystycznego.
Dowiedz się więcej
Małopolska Szkoła Tradycji

Małopolska Szkoła Tradycji

Edukacja Folklor Muzyka Sztuka Taniec Teatr
Działania podjęte w ramach projektu realizowanego w latach 2017 – 2020 pn. "Małopolska Szkoła Tradycji" obejmują swoim zasięgiem całą Małopolskę, a w sposób szczególny będą ukierunkowane na północnozachodnie tereny województwa małopolskiego.
Dowiedz się więcej
gwiazda bożonarodzeniowa

O LIPNICKĄ GWIAZDĘ - Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych

Folklor
Przegląd to konkursowa prezentacja zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych i noworocznych. Jego historia rozpoczęła się w 1983 roku w Gromniku (pod nazwą I Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych). 
Dowiedz się więcej
Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW

Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

Folklor Muzyka Teatr
Mistrzynie haftu, utalentowane koronkarki, wykwintne kucharki, sprytne szwaczki, artystki ludowe znane z misternych dzieł plastycznych, aktorki obdarzone iskrą bożą – słowem wszechstronnie uzdolnione kobiety z klasą! Gospodynie – wytwórczynie lokalnego przysmaku, skarby polskich wsi. Skupiają się w Kołach Gospodyń Wiejskich, które obecnie przeżywają swoisty „renesans”. Ta jedna z najstarszych organizacji wiejskich w Europie, stanowi silny nurt społecznego ruchu kulturalnego Małopolski i liczy około 500 aktywnie działających kół.
Dowiedz się więcej