Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

32. Małopolskie Warsztaty dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Edukacja Muzyka Warsztat

23 - 24 września 2023

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia przyjmowane są do 5 września 2023.
Warsztaty kapelmistrzowskie na stałe zagościły w kalendarzu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Jak co roku – widzimy się w przedostatnim weekendzie września, tj. 23-24.09.2023 r.
Prowadzisz orkiestrę dętą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Zapraszamy Cię do nas na zajęcia praktyczne oraz metodyczne, które dostosujemy do Twojego poziomu zaawansowania. Tematyka zajęć obejmować będzie: dyrygowanie, metodykę pracy z orkiestrą, musztrę orkiestrową, dyrygowanie buławą i użycie gwizdka, dowodzenie orkiestrą w szyku marszowym podczas gry, na postoju oraz w marszu, ceremoniał oficjalny w czasie występów, zasady prawidłowego składu i edycji nut w oparciu o standardy wydawnicze nut, elementy dzieła muzycznego i ich wpływ na kształtowanie utworu muzycznego oraz pracę z partyturą, instrumentację i transpozycję. A to wszystko pod czujnym okiem naszych doświadczonych prowadzących – wykładowców Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych przy MCK SOKÓŁ!

PROWADZENIE WARSZTATÓW

  • dr WALDEMAR GROŃ – absolwent dyrygentury symfoniczno-operowej Krakowskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, kameralnymi, operowymi oraz dętymi. Prowadzi ożywioną działalność koncertową i pedagogiczną. Nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach, I Dyrygent Międzyszkolnej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej.
  • ppłk LESZEK MIECZKOWSKI – ukończył z wyróżnieniem: Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2002 jest dyrygentem a od 2018 naczelnikiem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz od 2016 roku Sądeckiej Orkiestry Kameralnej. Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami i wokalistami kraju i za granicą. Prowadzi czynną działalność pedagogiczną z zakresu sztuki dyrygowania oraz innych specjalności muzycznych.
  • ppłk dr hab. STANISŁAW STRĄCZEK – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Przez 24 lata związany z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej w Nowym Sączu, w której od 2001 do 2018 roku pełnił stanowisko Naczelnika Wydziału i I-go kapelmistrza. Obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2007 roku założył Szkołę Muzyczną I stopnia w Łącku, gdzie pełni funkcję dyrektora.
  • kpt. STEFAN ŻUK – muzyk, wieloletni tamburmajor i Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu. Autor wydanego w 2015 roku „Poradnika tamburmajora”.

 Pianiści – akompaniatorzy: Anna Barbara Mirek, Wojciech Sałapa.

WARUNKI ZGŁOSZENIA

Wystarczy wypełnić formularz online, który znajduje się poniżej wraz z przesłaniem potwierdzenia opłaty akredytacji w nieprzekraczalnym terminie do 5 września 2023 r. Po pomyślnej rejestracji kopia zgłoszenia automatycznie zostanie przesłana na podany adres e-mail. O przyjęciu na warsztaty poinformujemy w osobnym mailu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń, spełnienie wymaganych kryteriów oraz poprawne wypełnienie formularza zgodnie z wymogami.

OPŁATY

Koszt warsztatów: 100,00 zł
KONTO: Bank Pekao S.A. Oddział w Nowym Sączu, nr 61 1240 4748 1111 0010 6015 1387
z dopiskiem: „WARSZTATY DLA KAPELMISTRZÓW – WPISOWE” oraz podaniem imienia i nazwiska uczestnika.

W przypadku odwołania warsztatów lub braku miejsc, opłata zostanie zwrócona do uczestnika.
Koszt warsztatów nie obejmuje noclegu, ani wyżywienia.

UWAGI PROGRAMOWE

  • Planowana godzina rozpoczęcia zajęć w dniu 23 września – 8:00, natomiast zakończenie warsztatów w dniu 24 września, o godzinie 15:00.
  • Uczestników warsztatów zapraszamy również na koncert laureatów 45. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbędzie się 24 września o godz. 16:00.
  • Szczegółowy program, podział na grupy oraz materiały uczestnicy otrzymają w wersji elektronicznej po 6 września br. (materiały wysłane zostaną na adres e-mail podany w formularzu).
  • Uczestnicy warsztatów powinni posiadać własne batuty i buławy oraz gwizdek.
  • Na potwierdzenie udziału w warsztatach uczestnicy otrzymają zaświadczenie.
  • Warsztaty zostaną odwołane, jeżeli do 5 września 2023 r. nie wpłynie wymagana liczba zgłoszeń.

UWAGA!

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu w szczególności w przypadku wystąpienia zdarzenia lub okoliczności zewnętrznych o charakterze wyjątkowym lub nieprzewidywalnym, uniemożliwiającym realizację warsztatów w całości lub w części.

Szczegółowych informacji dotyczących warsztatów udziela Ewa Banaś, tel. 18 448 26 34, e-mail e.banas@mcksokol.pl

 Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Nazwa funduszu: Fundusz Promocji Kultury
Nazwa zadania: 45. Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY
Wartość dofinansowania: 52 000 zł, całkowita wartość zadania: 140 000 zł

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym od 1977 roku, służącym edukacji muzycznej oraz promocji amatorskiego ruchu artystycznego. Wydarzenie obejmuje prezentacje zespołów muzycznych i grup mażoretkowych oraz cykl działań warsztatowych.

Organizator

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Strzępy

22 września 2023, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Muzyka Festiwal Koncert

MY, MAŁOPOLANIE 2023

24 września 2023, godz. 16:00

MCK SOKÓŁ