Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

100 LAT ASTORA PIAZZOLLI – koncert urodzinowy

Muzyka Koncert

30 listopada 2021, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: 40 zł, 30 zł, *1 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne od 25 października w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
* 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji)
W programie: kompozycje Astora Piazzolli.
Wykonawcy:
Waldemar MALICKI – fortepian

zespół TANGO BRIDGE w składzie:
Piotr KOPIETZ – bandoneon
Paweł WAJRAK – skrzypce
Michał NAGY – gitara
Grzegorz FRANKOWSKI – kontrabas

Ideą koncertu 100 lat Piazzolli jest przypomnienie polskiej publiczności osoby i twórczości genialnego kompozytora argentyńskiego, Astora Piazzolli, w roku jubileuszu 100-lecia jego urodzin.

Jego muzyka rozeszła się jak obecna pandemia po całym świecie, choć zaraziła wszystkich nie chorobą i słabością, a pięknem i uduchowieniem, emocjonalnością i ekspresją, wobec której nie można przejść obojętnie. Wydawać by się mogło, że setki koncertów, spektakli i wykładów pozostawiły w świadomości ludzi XX wieku stałą estymę dla tego twórcy. Przyszło jednak kolejne pokolenie, któremu postać Piazzolli trzeba w sposób szczególny przybliżyć, spośród twórców muzyki XXI wieku.

Warto zatem poświęcić ten koncert muzyce Piazzolli, aby ziściła się myśl i życzenie kompozytora wyrażone w słowach: Mam nadzieję, że będą słuchać mojej muzyki w 2020, a także 3000 roku.
Projekt TANGO BRIDGE powstał w 2003 r. jako „pomost muzyczny”, łączący muzyków pochodzących z różnych części świata oraz reprezentujących odmienne gatunki i style. Inicjatorem projektu był kontrabasista Grzegorz Frankowski, który współpracował  z czołowymi muzykami tanga, takimi jak: Quique Sinesi (argentyński gitarzysta, laureat nagrody Latin Grammy) czy Christian Gerber (niemiecki bandoneonista, jeden z pierwszych muzyków tanga w Europie). Po transformacji zespół przyjął formę kwintetu na wzór Quinteto tango nuevo Astora Piazzolli. W latach 2006-2014 kwintet brał udział w pierwszym na świecie spektaklu z muzyką Astora Piazzolli pt. Tango Piazzolla w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Piosenki z tego spektaklu do słów Anny Burzyńskiej zostały zarejestrowane na płycie Tango Bridge pt. Libertango.

Kwintet na stałe współpracuje również ze znakomitym pianistą, Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN & CLASSIC w Nowym Sączu, Waldemarem Malickim.

Zespół ma na swoim koncie szereg prestiżowych występów na największych festiwalach i scenach muzycznych w Polsce takich jak: Filharmonia Narodowa oraz sala Kongresowa w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Opera w Poznaniu, Festiwal Muzyczny w Dusznikach Zdroju, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach czy Festiwal Bravo Maestro w Kąśnej Dolnej.

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

obrazy wiszące na ścianie
Sztuka Wernisaż

Impresje twórcze - wokół Bolesława Barbackiego

28 listopada 2021, godz. 17:00

Galeria SOKÓŁ

Sztuka Wystawa

Andy Warhol ...od początku i z powrotem - wernisaż wystawy

3 grudnia 2021, godz. 18:00 - 21:30

Galeria BWA SOKÓŁ