Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Andy Warhol ...od początku i z powrotem - wernisaż wystawy

Sztuka Wystawa

3 grudnia 2021, godz. 18:00 - 21:30

Galeria BWA SOKÓŁ

Wstęp: wstęp bezpłatny
Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy'ego Warhola w Medzilaborcach na Słowacji oraz Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zapraszają na wernisaż wystawy najwybitniejszego artysty pop-artu - Andy’ego Warhola.
„… Nie trzeba szukać w życiu i dziele Andy’ego Warhola niczego innego niż to, co powiedział o sobie sam. Wystarczy zastanowić się nad jego słowami i starać się zrozumieć, dlaczego to powiedział. Wszystko inne jest hipotetyczne, a wiele z tego, co publikowano o nim w mediach – tendencyjne.

Dlatego zanim będziemy chcieli poznać Andy’ego Warhola, spróbujmy zrozumieć jego słowa, spróbujmy postrzegać go także jako Andreja Varcholę, prostego syna prostych rodziców, człowieka dwóch światów… świata Andreja Varcholi i świata Andy’ego Warhola.”

PhD. Michal Bycko
Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Andy Warhola w Medzilaborcach


Wystawa pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego i Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie Pana Tomáša Kašaja.


Spotkanie w reżimie sanitarnym, prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 2 grudnia 2021, telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00—16.00 pod numerami telefonu: 18 53 40 663, 18 53 40 679, e-mailem na adres: u.modliborek@mcksokol.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na bieżącej stronie.

Kalendarium wydarzeń

Starszy mężczyzna w garniturze
Muzyka Koncert

100 LAT ASTORA PIAZZOLLI – koncert urodzinowy

30 listopada 2021, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

heligonka
Folklor Muzyka Konkurs

4. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego

4 grudnia 2021, godz. 10:00

Sala Bankietowa VIDOK w Mordarce