Warsztaty historyczne

Edukacja
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, grup harcerskich i stowarzyszeń młodzieżowych, zainteresowanych historią i sportem, do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach historycznych na temat Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ. Zajęcia będą przeprowadzane w miesiącach nauki szkolnej.
Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ miało ogromne znaczenie dla kulturowego i fizycznego rozwoju społeczeństwa w Polsce. Jego idee były związane z walką o niepodległość kraju, a po jej odzyskaniu do dziś skupiają się na formacji patriotycznej.

Celem warsztatów jest przypomnienie historii i działalności TG SOKÓŁ, a także ukazanie ważnych postaci związanych z tą organizacją. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się ideom, które legły u podstaw powstania tej pionierskiej organizacji, jak również poznamy historię rozwoju TG SOKÓŁ na terenie Nowego Sącza i regionu.

W czasach, kiedy idee TG SOKÓŁ były w pełni aktualne, ludzie walczyli o wolność i niepodległość Polski. Właśnie wtedy takie wartości, jak siła fizyczna i hart ducha, były szczególnie pożądane. Dlatego Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ gromadziło ludzi w celu odbywania ćwiczeń, które zapewniały rozwój ciała i ducha. Hasło „w zdrowym ciele, zdrowy duch” stało się motto tej organizacji.

Podczas warsztatów omówimy także mundur TG SOKÓŁ oraz znaczenie symboli z nim związanych. Będziemy mieli również okazję przejrzeć historyczne fotografie oraz poznać postacie, które odegrały kluczową rolę w rozwoju Towarzystwa.

ZGŁOSZENIA

Warsztaty odbędą się w miesiącach nauki szkolnej. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: 690 342 018 lub mailem na adres: k.olesinski@mcksokol.pl