Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Ruchome Graffiti – warsztaty

Taniec Teatr Festiwal Warsztat

29 września - 1 października 2023

MCK SOKÓŁ

Wstęp: 15 zł / trzy spotkania
Dodatkowe informacje:
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny do 27 września do godz. 23:59.
W ramach FESTIWALU KULTURY WRAŻLIWEJ zapraszamy na trzydniowe warsztaty performatywno-taneczne z ćwiczeniami pracy z ciałem i głosem, elementami tańca towarzyskiego i improwizacji. Zajęcia zatytułowane RUCHOME GRAFFITI odbędą się w dniach 29 września – 1 października, a poprowadzą je instruktorki tańca: Katarzyna Żeglicka i Patrycja Jarosińska.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej do 27 września do godz. 23:59. 

Udział w warsztatach mogą wziąć osoby od 13 roku życia, bez względu na stopień sprawności i doświadczenie taneczne. Ważne jest uczestnictwo we wszystkie dni warsztatowe oraz w pokazie dla publiczności. liczba miejsc ograniczona.

Uczestnikom warsztatów zapewniamy tłumacza PJM oraz obiad w sobotę i niedzielę.

Na zakończenie zajęć odbędzie się występ uczestników warsztatów przed publicznością, który odbędzie się 2 października o godz. 10:00 do sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ. Podczas pokazu zapewniamy tłumacza PJM. Wejściówki w cenie 2 zł dostępne od 1 września w kasie MCK SOKÓŁ oraz on-line.

 

Program

  • WARSZTATY
    29 września (piątek), godz. 16:00 – 19:00
    30 września (sobota), godz. 9:00 – 18:00 (w tym przerwa obiadowa)
    1 października (niedziela), godz. 9:00 – 18:00 (w tym przerwa obiadowa)

  • POKAZ DLA PUBLICZNOŚCI
    2 października (poniedziałek), godz. 10:00 
Poniżej są filmy, w których instruktorki - Katarzyna Żeglicka i Patrycja Jarosińska - zapraszają na warsztaty:

Patrycja Jarosińska

Tancerka, aktorka, pedagożka, osoba niesłysząca. Ukończyła Kurs Tańca Współczesnego i Kompozycji Ruchu w Krakowie pod kierunkiem tancerki Alicji Miszczor. Wystąpiła w wielu spektaklach, między innymi nagrodzonych: „Wojna w niebie” (Cricoteka, 2018), „Siostrzeństwo/sisterhood” (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 2021), „Translacje” (Krakowski Teatr Tańca, 2022). Uczestniczyła w licznych programach rezydencyjnych m.in. w METAL Chauffeur’s Cottage w Peterborough (Anglia), laboratorium „Taniec i niepełnosprawność – przekraczanie granic” w Teatrze ROZBARK w Bytomiu, Dance Air w Hadze (Holandia) w ramach projektu Europe Beyond Access. Prowadzi warsztaty ruchowe i teatralno-taneczne dla osób niesłyszących i słyszących. Aktualnie pracuje w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie.

Katarzyna Żeglicka

Pedagożka teatralna i animatorka kultury, performerka, tancerka i choreografka z niepełnosprawnością. Jest certyfikowaną trenerką WenDo – techniki samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt. Ukończyła Kurs Choreografii Scenicznej pod kierunkiem Iwony Olszowskiej. Jest stypendystką krakowskiego programu „Kultura odporna” (2020) i Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2022). Uczestniczyła w programach rezydenckich w Polsce i za granicą m.in. „Rezydenci w Rezydencji” w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (2022) oraz „Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych” w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu (2023). Jest autorką performansów: „Już lecę”, „Dzikorosła”. Laureatka konkursu Europe Beyond Access za autorską etiudę „Rezonans kontrastu” (2021). Współtworzyła i występowała w spektaklach „PokaZ” z Teatrem 21 oraz „Rafał Urbacki - Solo”, „Poruszenie”, „POZA. Kwarantanna”, „Gra w kontra-s-TY”, „Ustawka w brokacie”. Od ponad 20 lat pracuje z osobami w różnym wieku i stopniem sprawności, doświadczającymi dyskryminacji i przemocy.

Kalendarium wydarzeń

Kino Inne Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

Portrety emocji

26 września 2023, godz. 09:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Sztuka Koncert Wernisaż / finisaż

32. PREZENTACJE NOWOTARSKIE - wernisaż

29 września 2023, godz. 16:30

Galeria BWA JATKI