Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Portrety emocji

Kino Inne Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

26 września 2023, godz. 09:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 2 zł
Dodatkowe informacje:
Wejściówki dostępne w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
Zapraszamy na seans dokumentu „Portrety Emocji” opowiadającego historię Jonathana, chłopca z autyzmem, posiadającego niezwykły talent. Po seansie porozmawiamy z reżyserem filmu – Sławomirem Grünbergiem. Wydarzenie, które rozpocznie się 26 września o godz. 9:00, zainauguruje pierwszą edycję FESTIWALU KULTURY WRAŻLIWEJ.
Spotkanie poprowadzi filmoznawca Karol Szafraniec.

PORTRETY EMOCJI 

USA 2007, 79', dokument, od 13 lat

Kiedy Jonathan był niemowlęciem, zdiagnozowano u niego autyzm. Autyzm to liczne zaburzenia rozwojowe utrudniające komunikacje z otoczeniem i relacje społeczne. Bohater odnalazł jednak sposób na wyrażanie swoich emocji i komunikowanie się ze światem - tworzy intrygujące, pełne ekspresji obrazy. Przez ponad cztery lata twórca filmu z bliska obserwował życie Jonathana i jego rodziny, a w szczególności próby przełamania barier i ograniczeń spowodowanych przez autyzm.

Film otrzymał Grand Prix: V Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY i JA, w Koszalinie oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Brazil’s Disability” w Rio de Janeiro.

To film o chłopcu, który miał zwykły autyzm i niezwykły talent. /źródło: wyborcza.pl/

Sławomir Grünberg

Producent, reżyser i operator filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Wyreżyserował i wyprodukował dziesiątki filmów dokumentalnych. Jest niezależnym twórcą, laureatem wielu nagród filmowych i festiwalowych na całym świecie.

Kalendarium wydarzeń

Teatr Spektakl / widowisko

ŻABUSIA

25 września 2023, godz. 18:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Dynamiczny portret młodego mężczyzny i kobiety tańczących hiphop na białym tle na czarnym tle z mieszanym efektem świetlnym
Taniec Teatr Festiwal Warsztat

Ruchome Graffiti – warsztaty

29 września - 1 października 2023

MCK SOKÓŁ