Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Moralność pani Dulskiej

Teatr Spektakl / widowisko

31 stycznia 2022, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 20 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne od 18 stycznia.
Drugi sezon artystyczny działalności SCENY SOKÓŁ otwieramy nowosądecką premierą „Moralności pani Dulskiej” Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego.
Spektakl jest powrotem jego reżysera – Janusza Michalika – do tematu „dulszczyzny” po prawie 26. latach od poprzedniej realizacji w Teatrze Robotniczym tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej, ukazującej ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie. Uniwersalna i ponadczasowa opowieść, jej pesymistyczny wydźwięk, nic nie tracą ze swej aktualności, pomimo że sztuka została napisana i wystawiona po raz pierwszy przed stu piętnastu laty.

Jej akcja toczy się w mieszkaniu Dulskich we Lwowie. Poznajemy Państwa Dulskich oraz ich trójkę dzieci – dwie córki i syna Zbyszka, który romansuje ze służącą Hanką, na co Pani Dulska przymyka oko. Uważa ona, że „na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”. Niespodziewanie Hanka zachodzi w ciążę. Zbyszko Dulski, przez moment zbuntowany przeciw kołtuństwu rodziny, chętnie wycofuje się jednak z afery, pozostawiając matce „załatwienie sprawy”.


W 360. premierze Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego występują:
Monika ZAGÓROWSKA (Pani Dulska), Sławomir BODZIONY (Pan Dulski), Jakub MICHALIK (Zbyszko Dulski), Agnieszka LEŚNIAK (Hesia Dulska), Agata KORWIN (Mela Dulska), Jolanta MRÓWKA (Juliasiewiczowa z Dulskich), Aleksandra SEBALD (Lokatorka), Eryka ŚREDNIAWA (Hanka) i Monika BULIŃSKA (Tadrachowa).

W przedstawieniu wykorzystano – dzięki uprzejmości Limanowskiego Domu Kultury – elementy scenografii i kostiumy autorstwa Wiesławy FRĄCZEK, Zofii ŚLEZAK i Mariana FLORKA.
Zgodnie z aktualnymi przepisami spektakl realizowany będzie w reżimie sanitarnym – maks. 30 procent obłożenia. Konieczne jest zakrywanie ust i nosa. Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby: unijnego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu. W związku z tym będziemy prosić Państwa o informację o zaszczepieniu / braku szczepienia przeciw SARS CoV-2, co pozwoli zachować obowiązujące limity widowni. Ponadto prosimy o wypełnienie ankiety informacyjnej (oświadczenia covidowego), którą można pobrać przy zakupie biletów oraz okazanie tej ankiety przy wejściu na spektakl.

Do pobrania

Przed spotkaniem bardzo prosimy o wypełnienie ankiety informacyjnej (do pobrania poniżej).

Kalendarium wydarzeń

Trzy postaci przebrane za kolędników
Folklor Muzyka Taniec Konkurs

25. PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE

29 - 30 stycznia 2022

Gminne Centrum Kultury w Podegrodziu / online

Cztery osoby siedzą przy stole
Kino Seans filmowy

Odkupienie

1 lutego 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ