Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Odkupienie

Kino Seans filmowy

1 lutego 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 13 i 16 zł (10 zł członkowie klubu)
Przejmujący dramat o zwyczajnych ludziach, którzy stanęli w obliczu niecodziennej tragedii…Niecodziennej, a która może przydarzyć się każdemu z nas.
Wybitne role  Jasona Isaacsa, Marthy Plimpton, Ann Dowd, Reeda Birney'a.

- Praca nad tym filmem to bardzo emocjonalne doświadczenie. Mam w sobie wiele niepokoju i troski o prawdziwe rodziny, które przeżyły taki dramat. To przejmujące, kiedy mogę spotykać ludzi, którzy tego doświadczyli osobiście, rodziców, którzy stracili dziecko w podobnych okolicznościach. Rozmawiałem z osobami, które straciły bliskich w wyniku tragicznych sytuacji z użyciem broni 
– mówi Fran Kranz

Film ma już na swoim koncie nagrodę Roberta Altmana przyznawaną podczas Film Independent Spirit Awards dla reżysera, reżysera castingu i obsady, a także nominacje do nagród: Critics’ Choice Awards dla Ann Dowd – najlepsza aktorka drugoplanowa, Hollywood Critics Association dla Jasona Isaacsa – najlepszy aktor drugoplanowy, za najlepszy scenariusz, najlepszy debiut pełnometrażowy i najlepszy film niezależny oraz Film Independent Spirit Awards – nominacja dla Frana Kranza za najlepszy scenariusz (debiut).

ZWIASTUN

Wiele lat po niewyobrażalnej tragedii, która połączyła ich losy, dwie pary rodziców siadają naprzeciwko siebie w przykościelnej salce, aby odbyć najtrudniejszą rozmowę swojego życia. Początkowo onieśmieleni, z czasem odsłaniają się coraz bardziej, pozwalając, aby emocje wzięły górę i doprowadziły do dramatycznego, chwytającego za serce finału. W swoim poruszającym debiucie, scenarzysta i reżyser Fran Kranz zabiera widzów w podróż po odkupienie w głąb największych lęków, żalu i gniewu.

Kalendarium wydarzeń

Grupa ludzi na scenie
Teatr Spektakl / widowisko

Moralność pani Dulskiej

31 stycznia 2022, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Młody mężczyzna patrzy w bok.
Kino Seans filmowy

To była ręka Boga

8 lutego 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ