Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KONCERT MUZYKI LATYNOAMERYKAŃSKIEJ: Perz&Pasławski

Muzyka Koncert

13 września 2019

T_DAY_NAME_5 godz. 19:00

MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Wstęp bezpłatny na podstawie darmowych wejściówek dostępnych w kasie MCK SOKOŁ oraz online od 19 sierpnia.
W koncercie wystąpi duet muzyków - Mateusz Perz (fortepian) oraz Jan Pasławski (wiolonczela).
W programie koncertu m.in.:

Piano solo
Ernesto Lecuona – Malaguena
Ernesto Lecuona – Andalucia
Manuel de Falla – Fantasia Baetica

Duet piano & cello
Manuel de Falla – Suite Populaire Espagnole
Fernando Bragato – Tango Graciela y Buenos Aires
Astor Piazzolla – Grand Tango

Czas trwania koncertu ok. 60 min.

Mateusz Perz

Pochodzi ze Starego Sącza. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu Od 2012 kontynuował naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie, którą ukończył z wynikiem celującym. Ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Krakowie, a obecnie jest studentem studiów magisterskich w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry, w macierzystej uczelni.

Uczestnik wielu kursów interpretacji muzycznej oraz lekcji mistrzowskich w kraju i za granicą pod kierunkiem: Philippe Giusiano, Jose Maria Curbelo, Aquilles Delle Vigne, Katarzyny Popowej-Zydroń, Marii Niemira, Marka Szletera, Biljana Gorunovic, Alexander Tamir, Emanuel Krasovsky, Daniel Blumenthal, Mauricy Martin, Russel Hirschfield i wielu innych. Brał udział w konkursach, festiwalach oraz koncertach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Jego ostatnie osiągnięcia to: III nagroda w XXVI ROMA Piano Competition w Rzymie, Grand Prix w konkursie im. Don Enrico Smaldone w Angri, solowy recital organizowany przez NIFC w Muzeum Chopina w Warszawie oraz recital podczas Festiwalu Piano City w Neapolu.

Jan Pasławski

Urodził się w 1993. Student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli dra Jana Kalinowskiego. Laureat ogólnopolskich konkursów m.in.: III miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Bochni (2013). W latach 2010-2012 stypendysta Fundacji Pro Musica Bona, wspierającej najzdolniejszych uczniów małopolskich szkół muzycznych.

Uczestnik licznych kursów mistrzowskich i akademii prowadzonych zarówno przez zagranicznych (m.in. Roberto Traininiego – Conservatorio C. Monteverdi Bolzano, Alexandra Geberta – Hochschule fur Musik Detmold, Jeroena Reulinga – Royal Conservatoire of Brussels), a także polskich wybitnych wiolonczelistów ( Kazimierz Michalik, Jerzy Klocek, Bartosz Koziak). Do jego najważniejszych osiągnięć należą występy w charakterze solisty na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień 2015. Występował w USA, Niemczech, Szwajcarii, Francji i na Ukrainie, jako członek cenionych orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych (CORda Cracovia, Royal Warsaw Festival Orchestra).

Doświadczenie zdobywał pod batutą m.in.: Michaela Zukernika (Philharmonischen Kammerorchesters Berlin), Sir Neville’a Marrinera (Los Angeles Chamber Orchestra oraz Academy of St Martin In the Fields) oraz Yana Pascala Tortepiera (BBC Philharmonic Orchestra) a także znakomitych dyrygentów polskich, takich jak Jerzy Maksymiuk, Krzesimir Dębski, Marek Moś czy Tadeusz Wojciechowski. Artysta gra na mistrzowskim XIX-wiecznym francuskim instrumencie.

Kalendarium wydarzeń

Akademia Słowa 2019/2020
Edukacja Warsztat

AKADEMIA SŁOWA - zgłoszenia do edycji 2019/2020

10 września - 4 października 2019

MCK SOKÓŁ

Kino Sztuka Seans filmowy Wystawa

Młody Picasso

19 września 2019, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ