Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Dzień w londyńskiej The National Gallery

Kino Seans filmowy

13 czerwca 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu seansu
W czwartek, 13 czerwca o godzinie 18:30, w ramach cyklu WYSTAWA W KINIE zapraszamy do kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na film „Dzień w londyńskiej The National Gallery”.
Spędź dzień z pracowniczkami i pracownikami jednej z największych galerii sztuki na świecie. Po legendarnej londyńskiej Galerii Narodowej oprowadzą Cię jednak nie tylko sprzątaczki, ochroniarze, kuratorzy i dyrekcja, ale także goście specjalni: członkowie Grupy Monty Pythona i księżniczka Eugenia. Pokażą Ci obrazy, które mają dla nich największe znaczenie. A wszystko to z okazji 200-lecia istnienia tej ikonicznej instytucji kultury Wielkiej Brytanii.

Założona w 1824 roku The National Gallery to jedna z najbogatszych na świecie kolekcji malarstwa europejskiego. W jej zbiorach znajduje się ponad 2.300 arcydzieł, pochodzących z lat 1250–1900. Prezentuje się tu prace największych, między innymi: Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rubensa, van Gogha, Tycjana, Botticellego, Rafaela, Caravaggia, Moneta, Velázqueza, Renoira, Goi, Picassa, Cézanne’a i innych. Jako że jest to instytucja państwowa, swoje zbiory udostępnia zwiedzającym bezpłatnie.

Ten jubileuszowy film oddaje głos przede wszystkim tym, którzy pracują w galerii na co dzień, często niewidoczni dla zwiedzających. Zróżnicowana grupa ludzi z różnych środowisk, mających silne powiązania z tą instytucją, dokonuje zaskakujących wyborów swoich ulubionych obrazów, zarówno tych dobrze znanych, jak i tych znaczniej mniej.

Przez pryzmat opowiadanych przez nich historii możemy zbadać 200-letnie dzieje londyńskiej The National Gallery oraz dowiedzieć się, co w przyszłości czeka to niezwykłe miejsce.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo

12 czerwca 2024, godz. 16:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Muzyka Koncert

Sacrum i profanum

13 czerwca 2024, godz. 19:15

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu