Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo

Kino Seans filmowy

12 czerwca 2024, godz. 16:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 10 zł (młodzież, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej) i 17 zł
W ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego LEŻAK zapraszamy w środę, 12 czerwca, o godzinie 16:15 do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na film pt. HUMANITARNA WAMPIRZYCA POSZUKUJE OSÓB CHCĄCYCH POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO.
Mogłoby się wydawać, że pochodząca z Quebecu Sasha (w tej roli nagradzana Sara Montpetit) to nastolatka, która zmaga się z typowymi dla tego wieku problemami. Nic bardziej mylnego, a to dlatego, że bohaterka jest… młodą wampirzycą. W dodatku nad wyraz empatyczną i wrażliwą, a tym samym niegotową na to, by dla zaspokojenia głodu wgryzać się w ludzkie tętnice. 

Dziewczyna stanowi spory zawód dla swoich najbliższych, którzy poza wampirycznym sekretem prowadzą bardzo spokojne, ułożone i nierzucające się w oczy życie. Brak instynktu oraz zdolności do polowania sprawia, że jedyną krew, jaką Sasha jest w stanie wypić, to ta z plastikowych torebek w lodówce. Kiedy zirytowani rodzice odcinają jej to źródło, życie Sashy jest zagrożone. Wkrótce dziewczyna poznaje jednak Paula, samotnego nastolatka ze skłonnościami samobójczymi, który w imię rodzącej się pomiędzy nimi przyjaźni jest w stanie oddać życie, byle tylko uratować bohaterkę.

Fabularny debiut kanadyjskiej reżyserki Ariane Louis-Seize porusza się między kinem wampirycznym, opowieścią o blaskach i cieniach dojrzewania a nieco mroczną komedią. Autorka docenionego na wielu międzynarodowych festiwalach filmu mówi, że ta oryginalna historia zrodziła się z jej własnych lęków związanych ze śmiercią.

Kanada 203, 90', horror, komedia, napisy, od 15 lat
Reżyseria: Ariane Louis-Seize
Scenariusz: Christine Doyon, Ariane Louis-Seize

Prelekcja i prowadzenie dyskusji: Filip Nowak - filmoznawca

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Księżniczka Mononoke

11 czerwca 2024, godz. 18:45

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kobieta siedząca na ławce w muzeum wpatrująca się w obraz
Kino Seans filmowy

Dzień w londyńskiej The National Gallery

13 czerwca 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu