L'ARTE ORGANICA - Sądecki Festiwal Muzyki Organowej

Muzyka
Cykl koncertów organowych – recitali organowych oraz koncertów kameralnych z udziałem organów, nawiązujący do tradycji zapoczątkowanej w latach 70. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu z inicjatywy prof. Jana Jargonia z Akademii Muzycznej w Krakowie.
W koncertach występują wirtuozi organów – muzycy z Polski i zagranicy. Wyboru wykonawców dokonuje prof. Mirosława Semeniuk-Podraza oraz Dariusz Bąkowski-Kois z Akademii Muzycznej w Krakowie, którzy sprawują kierownictwo artystyczne nad Festiwalem. Należy podkreślić różnorodność stylistyczną muzyki prezentowanej na Festiwalu. Obok kompozycji wielkich klasyków: Bacha i Haendla, a także utworów dawnej muzyki polskiej – można usłyszeć muzykę organową, rzadko prezentowaną w Polsce, np. kompozytorów meksykańskich, urugwajskich.

L'ARTE ORGANICA 2021

W programie XIX edycji Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L'ARTE ORGANICA zaplanowano cztery koncerty w Bazylice św. Małgorzaty i w Kościele św. Kazimierza. Zaproszeni organiści to: Evan Bogerd z Holandii, Jörg-Hannes Hahn z Niemiec, Dariusz Bąkowski-Kois z Polski oraz Martin Meier z Niemiec.
Prowadzenie koncertów: Anna Woźniakowska

Folder towarzyszący XIX edycji Festiwalu

 

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Organy kościelne
Muzyka Koncert

BACH I SPADKOBIERCY

1 lipca 2021, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Organy kościelne
Muzyka Koncert

ROZMAITOŚĆ BRZMIEŃ

23 czerwca 2021, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Organy kościelne
Muzyka Koncert

MUZYCZNE JUBILEUSZE

17 czerwca 2021, godz. 19:00

Kościół św. Kazimierza w Nowym Sączu