Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

46. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Folklor Festiwal Przegląd

17 - 18 czerwca 2023

Amfiteatr w Rabce-Zdroju

Wstęp: wstęp wolny
Coroczne święto dziecięcego folkloru – KARPACKI FESTIWAL DZIĘCIECYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH już po raz 46. zaprasza młodych uczestników do Amfiteatru w Rabce-Zdroju. Spotkania z folklorem w Mieście Dzieci Świata to niezwykle radosny czas dla najmłodszych wykonawców jak też dla wszystkich oglądających – mieszkańców oraz wypoczywających tutaj kuracjuszy oraz turystów. Tegoroczne prezentacje odbędą się w dniach 17-18 czerwca 2023 roku, na które już dziś serdecznie zapraszamy!

Program ramowy

17 czerwca 2023 /sobota/ 

godz. 13:30 - korowód i otwarcie pierwszego dnia Festiwalu
godz. 14:00 - prezentacje zespołów
godz. 17:15 - zakończenie pierwszego dnia Festiwalu

18 czerwca 2023 /niedziela/ 

godz. 13:30 - korowód i otwarcie drugiego dnia Festiwalu
godz. 14:00 - prezentacje zespołów
godz. 17:30 - występ gościa Festiwalu: Orkiestry Dętej Ochotniczej Staży Pożarnej w Skawie

Wydarzenie towarzyszące: wystawa fotografii Jerzego Sierosławskiego i Piotra Kuczaja z okazji 70-lecia nadania Rabce praw miejskich.
Jednocześnie pragniemy poinformować instruktorów i opiekunów zespołów dziecięcych z powiatu suskiego, że od bieżącego roku następuje zmiana zasad kwalifikacji na Karpacki Festiwal. Jest teraz ona możliwa wyłącznie poprzez udział w Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Regionalnych odbywający się w Makowie Podhalańskim. Zainteresowane zespoły prosimy o kontakt z organizatorem przeglądu, czyli Miejską Biblioteką Publiczną w Makowie Podhalańskim (tel. 33 87 71 341).

Informujemy także o zmianie zasad kwalifikacji dziecięcych zespołów folklorystycznych z regionu etnograficznego Krakowiaków Zachodnich (z powiatów bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, wadowickiego i wielickiego). Konkursem nominującym te zespoły do udziału w Festiwalu w Rabce-Zdroju jest SPINKA KRAKOWSKA – przegląd, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach (tel. 12 27 01 612).

Natomiast Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych KRAKOWIACZEK w Łoniowej staje się konkursem nominującym do Rabki dziecięce zespoły z regionu Krakowiaków Wschodnich oraz Pogórza (z powiatów brzeskiego, dąbrowskiego oraz tarnowskiego).

DO POBRANIA

Kalendarium wydarzeń

abstrakcja
Sztuka Spotkanie / dyskusja

WRZĄTEK: CZŁOWIEK

16 czerwca 2023, godz. 18:00 - 20:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

cykl: Wrzątek
Folklor Koncert

XX Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim

18 czerwca 2023, godz. 15:00 - 19:00

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu