Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

46. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Folklor Festiwal Przegląd

17 - 18 czerwca 2023

Amfiteatr w Rabce-Zdroju

Coroczne święto dziecięcego folkloru – KARPACKI FESTIWAL DZIĘCIECYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH już po raz 46. zaprasza młodych uczestników do Amfiteatru w Rabce-Zdroju. Spotkania z folklorem w Mieście Dzieci Świata to niezwykle radosny czas dla najmłodszych wykonawców jak też dla wszystkich oglądających – mieszkańców oraz wypoczywających tutaj kuracjuszy oraz turystów. Tegoroczne prezentacje odbędą się w dniach 17-18 czerwca 2023 roku, na które już dziś serdecznie zapraszamy!
Jednocześnie pragniemy poinformować instruktorów i opiekunów zespołów dziecięcych z powiatu suskiego, że od bieżącego roku następuje zmiana zasad kwalifikacji na Karpacki Festiwal. Jest teraz ona możliwa wyłącznie poprzez udział w Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Regionalnych odbywający się w Makowie Podhalańskim. Zainteresowane zespoły prosimy o kontakt z organizatorem przeglądu, czyli Miejską Biblioteką Publiczną w Makowie Podhalańskim (tel. 33 87 71 341).

Informujemy także o zmianie zasad kwalifikacji dziecięcych zespołów folklorystycznych z regionu etnograficznego Krakowiaków Zachodnich (z powiatów bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, wadowickiego i wielickiego). Konkursem nominującym te zespoły do udziału w Festiwalu w Rabce-Zdroju jest SPINKA KRAKOWSKA – przegląd, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach (tel. 12 27 01 612).

Natomiast Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych KRAKOWIACZEK w Łoniowej staje się konkursem nominującym do Rabki dziecięce zespoły z regionu Krakowiaków Wschodnich oraz Pogórza (z powiatów brzeskiego, dąbrowskiego oraz tarnowskiego).

DO POBRANIA

Kalendarium wydarzeń

Folklor Konkurs Przegląd

33. KRAKOWIACZEK

28 maja 2023

Amfiteatr letni w Łoniowej

Folklor Festiwal Koncert Warsztat

30. Święto Dzieci Gór

23 - 29 lipca 2023

Nowy Sącz, Małopolska