Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

36. MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW LALKOWYCH O WIELKĄ NAGRODĘ ZAJĄCA POZIOMKI

Teatr Przegląd

27 kwietnia 2023

Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Bilety: wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 3 kwietnia 2023
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie serdecznie zapraszają dziecięce i młodzieżowe teatry lalkowe do udziału w 36. edycji Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki, która odbędzie się 27 kwietnia 2023 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.
W Przeglądzie mogą prezentować się teatry lalki, maski, plastyczne, ożywionej formy działające w jednostkach oświatowych, instytucjach kultury oraz stowarzyszeniach teatralnych z terenu województwa małopolskiego.

Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki ma na celu stworzenie młodym teatrom możliwości prezentacji własnych realizacji scenicznych, konfrontacji z innymi teatrami lalkowymi oraz inspirowanie poszukiwań repertuarowych i różnorodnych form inscenizacyjnych.

Przedstawienia teatralne oceniać będzie Komisja Artystyczna, która przyzna nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: teatry najmłodszych (od 3 do 6 lat), teatry dziecięce (od 7 do 12 lat) oraz teatry młodzieżowe (od 13 do 16 lat).

ZGŁOSZENIA

Aby wziąć udział w Przeglądzie należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 3 kwietnia 2023 r. na adres email: i.stanaszek@mcksokol.pl. Karta zgłoszenia musi być własnoręcznie podpisana przez opiekuna zespołu teatralnego i opieczętowana.

DO POBRANIA

Szczegóły warunków uczestnictwa i przebiegu konkursu znajdą Państwo w regulaminie wydarzenia. Poniżej również karta zgłoszenia.

PATRONAT HONOROWY

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Kalendarium wydarzeń

Folklor Konkurs Przegląd

14. Pogórzańskie Gody

22 - 23 kwietnia 2023

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej

Literatura Konkurs

3. KONKURS LITERACKI „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE"

25 maja 2023

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ