Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

Kino Sztuka Seans filmowy

27 kwietnia 2023, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu seansu
W czwartek 27 kwietnia o godzinie 18:30 zapraszamy do kina SOKÓŁ na premierowy film z cyklu "Wystawa w Kinie" pt. NOWY VERMEER. WYSTAWA WSZECHCZASÓW w reżyserii Davida Bickerstaffa, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać najsłynniejsze płótna Vermeera z całego świata.
Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na zupełnie nową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza: Dziewczyna z perłą, Geograf, Mleczarka, Mała ulica, Pani pisząca list ze swoją pokojówką czy Kobieta trzymająca równowagę. Łącznie w jednym miejscu zgromadzono aż 28 obrazów. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.

Bilety na wystawę w Rijskmuseum wyprzedały się w kilka dni. Obecnie wejściówki można dostać już tylko na czarnym rynku, a ich ceny sięgają kilku tysięcy dolarów. Warto, więc wybrać się do kina i zobaczyć tą wyjątkową wystawę na kinowym ekranie.

„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu, są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. „Wystawa w Kinie” jest pionierem kontentu kulturalnego w kinie. W tym roku cykl obchodzi rocznicę 10-lecia istnienia.

ZWIASTUN

Reżyseria: David Bickerstaff
Czas trwania: 95 minut
Napisy: polskie

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW

28 kwietnia 2023, godz. 17:45

Kino SOKÓŁ