Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Zimowa Norwegia za kołem polarnym 2022 i 2023. Nordkapp i Lofoty

Sztuka Spotkanie / dyskusja

26 kwietnia 2023, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

Wstęp: wstęp wolny
26 kwietnia 2023 roku o godz. 18:00 zapraszamy do Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu na niezwykłe wydarzenie w ramach cyklu MAM WAM COŚ DO POWIEDZENIA! Tym razem będziemy mieli okazję poznać historię podróży dwóch artystów, którzy zdecydowali się wybrać na północ Norwegii, za kołem polarnym.
Piotr Witosławski i Piotr Timofiejczyk udokumentowali swoje wyprawy i teraz dzielą się z nami swoimi wspomnieniami, a także prezentują niezwykłe fotografie z tego pięknego regionu. Wystawa powstała na podstawie dwóch wyjazdów: pierwszy obejmował obszary pomiędzy Tromso a NordKappem, a drugi - obszar Lofotów. 

Piotr Witosławski - mówi o sobie: od 26 lat pracuję na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych, który ukończyłem w 1998 roku. Obecnie jestem kierownikiem Pracowni Obrazowania Multimedialnego, a pracuję na stanowisku profesora uczelni (po zrobieniu habilitacji kilka lat temu). Od 1998 roku jestem członkiem ZPAPU okręgu krakowskiego, a od 1992 roku Krakowskiego Klubu Wysokogórskiego. Jestem podróżnikiem: wyprawy m.in.: w tereny polarne (Spitsbergen, Grenlandia, Alaska) i góry wysokie (Pamir, Tien-Szan) oraz inne pasma górskie ziemi.

Piotr Timofiejczyk - absolwent Akademii Sztuk Pięknych, dyplom na Wydziale Grafiki. Zajmuje się grafiką reklamową, edycyjną i projektową, malarstwem i technikami fotograficznymi. Czynnie uczestniczy w życiu wystawienniczym związanym z Galerią Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu. Pasją Piotra jest poznawanie nowych miejsc, nietypowych miejsc, związanych z górami i raczej warunkami ekstremalnymi.
Foto. Piotr Timofiejczyk