Cykle wydarzeń

Sortuj od najnowszych
  • Sortuj od najnowszych
  • Sortuj od najstarszych
  • Sortuj alfabetycznie A-Z
  • Sortuj alfabetycznie Z-A
Puszczane bańki mydlane

BIESIADA KARPACKA

Folklor Muzyka Taniec Teatr
Biesiada Karpacka jest częścią większego projektu pod nazwą „Nasze wiano dla Europy”, realizowanego od 2003 roku. Celem projektu jest wspólna refleksja w gronie państw Europy Środkowo-Wschodniej, których częścią wspólną jest łuk Karpat, nad własnymi atutami i problemami, które stanowią swoiste wiano, wnoszone przez te państwa do wspólnoty europejskiej.
Dowiedz się więcej
Dwoje dzieci ubranych w stroje regionalne

Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Folklor
Karpacki Festiwal odbywa się w cyklu corocznym w Rabce-Zdroju, uzdrowisku znanym zapewne wielu dzieciom w Polsce z racji doskonałych i dla nich odpowiednich warunków klimatycznych i ze specjalistycznego dziecięcego lecznictwa. Poprzedziły go - od 1972 - przeglądy młodzieżowych i dziecięcych zespołów regionalnych ogólnopolskich - jak pisze w ulotce festiwalowej (1984) ówczesny działacz kultury i dziennikarz K. Strachanowski. A myśl, że będzie on miejscem prezentacji dzieci gór zrodziła się wśród organizatorów w 1974 r. Festiwal jako przegląd stał się w swoich zamierzeniach niejako „młodszym bratem”, odbywającego się w czasie Jesieni Tatrzańskiej, w Zakopanem, Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
Dowiedz się więcej
Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Studium dla kapelmistrzów i tamburmajorów orkiestr dętych

Studium Kapelmistrzowskie Edukacja Muzyka
W całej Polsce funkcjonuje ok. 2 tysiące amatorskich orkiestr dętych. Każda z nich bez względu na skład ilościowy i poziom muzyczny musi mieć dyrygenta. Jest to bowiem podstawowy warunek funkcjonowania każdego zespołu muzycznego.
Dowiedz się więcej
sala kinowa

Seanse przyjazne sensorycznie

Kino
Projekcje filmów dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich asystentów. Pokazy dedykowane są dla osób, które nie lubią dużego hałasu, mają trudności z koncentracją, ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Dowiedz się więcej

Przegląd Tradycyjnego Śpiewu Lachów Sądeckich CIOTCYNE ŚPIYWONIE im. Władysławy Janus

Folklor
W 2022 roku w Wiejskim Domu Ludowym w Mystkowie po raz pierwszy odbył się przegląd poświęcony tradycyjnemu śpiewowi Lachów Sądeckich.
Dowiedz się więcej

WARSZTATY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - zapisy

Edukacja Sztuka
Widzę/dotykam/czuję - spotkania ze sztuką dedykowane dla osób z niepełnosprawnością.
Dowiedz się więcej
Drewniana marionetka

Lalkowy Teatr Wyobraźni

Edukacja Teatr
Cykl zajęć dla instruktorów prowadzących zajęcia teatralne z dziećmi, nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego oraz bibliotekarzy.
Dowiedz się więcej
kobieta w wielkim kapeluszu i długiej sukni przegląda się w lusterku

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Muzyka Sztuka
Zapoczątkowany w maju 1985 roku pod nazwą Dni Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu z inicjatywy ówczesnego kierownika Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Heleny Łazarskiej - obecnie profesora zwyczajnego Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Od 2001 roku istnieje jako FESTIWAL I KONKURS SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI.
Dowiedz się więcej