Znają sąsiedzi

Kino Muzyka
Coroczne spotkania z kulturą najbliższych sąsiadów. Ich głównym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze i osiągnięciach sąsiednich narodów oraz atrakcjach, które warto odwiedzić w krajach objętych projektem.
W ramach DNI odbywają się koncerty, wystawy plastyczne, prezentacje ciekawych filmów oraz seminaria i spotkania służące wzbogaceniu wiedzy o kulturze, życiu narodów, ich kulturowej specyfice i atrakcjach turystycznych. Wraz z sądeckimi restauratorami organizowane są także dni kuchni narodowych, które cieszą się wśród sądeczan dużym zainteresowaniem.

III Dni Kultury Romskiej w Nowym Sączu

W dniach 7 - 9 grudnia zapraszamy na kolejną, jesienną edycję wydarzeń w cyklu ZNAJĄ SĄSIEDZI. Tym razem przyjrzymy się kulturze romskiej, czy też, jak zwykło się mówić, cygańskiej. Rozmaitość tegorocznej propozycji odzwierciedla atrakcyjność i oryginalność tej kultury. Tradycyjnie, rozpoczniemy więc filmem. Drugiego dnia z kolei wysłuchamy koncertu pełnego cygańskiej ekspresji i improwizacji. Na koniec weźmiemy udział w interaktywnym spektaklu ruchomych obrazów, na który warto przyjść całą rodziną.
PROGRAM


Po seansie i spektaklu zapraszamy na cygański akcent kulinarny
 
Bilety do nabycia od 17 listopada w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz online.

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Teatr Spektakl / widowisko

Ballada o polskich Cyganach

9 grudnia 2023, godz. 16:00

sala im. Piotra Kosińskiego, MCK SOKÓŁ

Muzyka Koncert

Koncert zespołu „Czarnina”

8 grudnia 2023, godz. 18:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Królowa ciszy

7 grudnia 2023, godz. 18:00

sala im. Z. Rysiówny, MCK SOKÓŁ