Znają sąsiedzi

Kino Muzyka
Coroczne spotkania z kulturą najbliższych sąsiadów. Ich głównym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze i osiągnięciach sąsiednich narodów oraz atrakcjach, które warto odwiedzić w krajach objętych projektem.
W ramach DNI odbywają się koncerty, wystawy plastyczne, prezentacje ciekawych filmów oraz seminaria i spotkania służące wzbogaceniu wiedzy o kulturze, życiu narodów, ich kulturowej specyfice i atrakcjach turystycznych. Wraz z sądeckimi restauratorami organizowane są także dni kuchni narodowych, które cieszą się wśród sądeczan dużym zainteresowaniem.

IX Dni Czeskie w Nowym Sączu

W dniach 24 – 26 kwietnia zapraszamy na kolejną, wiosenną edycję wydarzeń w cyklu ZNAJĄ SĄSIEDZI. Tym razem przyjrzymy się kulturze czeskiej. Wzorem poprzednich edycji cyklu, tegoroczne wydarzenie zaczniemy przeglądem współczesnego kina czeskiego, który tym razem będzie miał komediowy charakter. Tradycyjnie, w programie znajdzie się również miejsce dla czeskiej muzyki. Trzeciego dnia spotkamy się z twórczością młodego i charyzmatycznego duetu z Pragi.
Dowiedz się więcej

III Dni Kultury Romskiej w Nowym Sączu

W dniach 7 - 9 grudnia zapraszamy na kolejną, jesienną edycję wydarzeń w cyklu ZNAJĄ SĄSIEDZI. Tym razem przyjrzymy się kulturze romskiej, czy też, jak zwykło się mówić, cygańskiej. Rozmaitość tegorocznej propozycji odzwierciedla atrakcyjność i oryginalność tej kultury. Tradycyjnie, rozpoczniemy więc filmem. Drugiego dnia z kolei wysłuchamy koncertu pełnego cygańskiej ekspresji i improwizacji. Na koniec weźmiemy udział w interaktywnym spektaklu ruchomych obrazów, na który warto przyjść całą rodziną.
Dowiedz się więcej

X Dni Słowackie w Nowym Sączu

W dniach 31 maja – 2 czerwca zapraszamy na jubileuszowe, dziesiąte Dni Słowackie. Wzorem poprzednich edycji cyklu, tegoroczne wydarzenie otworzy przegląd najlepszego, współczesnego kina słowackiego. Tradycyjnie, w programie znajdzie się również miejsce dla słowackiej muzyki. Będzie to spotkanie z twórczością dwóch niezwykle utalentowanych i charyzmatycznych kobiet, w których tkwi romska dusza.
Dowiedz się więcej

VIII Dni Czeskie w Nowym Sączu

W dniach 12, 14 i 15 grudnia zapraszamy na organizowane już po raz ósmy Dni Czeskie. Wzorem poprzednich edycji cyklu, tegoroczne wydarzenie otworzy przegląd współczesnego kina czeskiego. Tradycyjnie, w programie znajdzie się również miejsce dla czeskiej muzyki. Trzeciego dnia spotkamy się z twórczością wybitnego pieśniarza – Jaromira Nohavicy, w znakomitych przekładach i brawurowych wykonaniach Antoniego Murackiego.
Dowiedz się więcej