Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert zespołu „Czarnina”

Muzyka Koncert

8 grudnia 2023, godz. 18:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 15 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od 17 listopada w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz online.
W drugim dniu III Dni Kultury Romskiej w Nowym Sączu, tj. 8 grudnia o godzinie 18:00, zanurzymy się w muzycznej podróży zespołu CZARNINA, inspirowanej tradycyjnymi dźwiękami romskimi.
CZARNINA to grupa artystów, których serca biją na wschód. Inspiracje czerpią z tradycyjnych etnicznych brzmień szeroko pojętego orientu, w szczególności skupiając się na muzyce cygańskiej. Zgłębiając historię, tradycję i kulturę, a przede wszystkim, krocząc śladami Romów, muzycy reinterpretują tradycyjne melodie romskie, rumuńskie, bałkańskie i bliskowschodnie. Na ich koncertach usłyszymy pieśni śpiewane w różnych językach i dialektach, wyróżniające się silną ekspresją i charakterystycznym akustycznym brzmieniem. To muzyka pełna skocznych improwizacji, sentymentalnych melodii i prawdy, która zawsze wybrzmiewa na scenie.
Djelem, djelem… - śpiewają Cyganie, co znaczy, wędrowałem, wędrowałem…
Koncerty Czarniny to muzyczna wędrówka, która rozpoczyna się w Indiach i toczy przez różne kraje, w których latami Cyganie gościli, zostawiając po sobie swój najcenniejszy muzyczny skarb, kawałek swojej wolnej duszy, która na zawsze już chyba pozostanie w nieustannym ruchu.

Nina Kodorska - głos, instrumenty perkusyjne
Patryk Walczak - akordeon
Oliwier Andruszczenko - klarnet, saksofon
Hipolit Woźniak - gitar

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wernisaż / finisaż

Papier, kolor, forma – wernisaż

8 grudnia 2023, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI w Nowym Targu

Kino Przegląd Seans filmowy

Amerykański Przyjaciel

8 grudnia 2023, godz. 20:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu