Znają sąsiedzi

Kino Muzyka
Coroczne spotkania z kulturą najbliższych sąsiadów. Ich głównym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze i osiągnięciach sąsiednich narodów oraz atrakcjach, które warto odwiedzić w krajach objętych projektem.
W ramach DNI odbywają się koncerty, wystawy plastyczne, prezentacje ciekawych filmów oraz seminaria i spotkania służące wzbogaceniu wiedzy o kulturze, życiu narodów, ich kulturowej specyfice i atrakcjach turystycznych. Wraz z sądeckimi restauratorami organizowane są także dni kuchni narodowych, które cieszą się wśród sądeczan dużym zainteresowaniem.

IX Dni Czeskie w Nowym Sączu

W dniach 24 – 26 kwietnia zapraszamy na kolejną, wiosenną edycję wydarzeń w cyklu ZNAJĄ SĄSIEDZI. Tym razem przyjrzymy się kulturze czeskiej. Wzorem poprzednich edycji cyklu, tegoroczne wydarzenie zaczniemy przeglądem współczesnego kina czeskiego, który tym razem będzie miał komediowy charakter. Tradycyjnie, w programie znajdzie się również miejsce dla czeskiej muzyki. Trzeciego dnia spotkamy się z twórczością młodego i charyzmatycznego duetu z Pragi.

Uwaga!

W związku z ogromnym zainteresowaniem filmami, które przygotowaliśmy dla Was w ramach IX DNI CZESKICH, przenieśliśmy seanse z sali im. Zofii Rysiówny (sali studyjnej) do sali im. Piotra Kosińskiego (małej sali kinowej)! Mamy nadzieję, że dzięki temu, każdy zainteresowany będzie mógł wybrać się z nami w filmową podróż do Czech. 

Bilety zakupione przed zamianą sal zachowują ważność, jednak zmianie ulegną numery rzędów. Biletom na film na sali studyjnej w pierwszym rzędzie, będzie przypisany piąty rząd na małej sali kinowej. Biletom w drugim rzędzie – miejsca w szóstym rzędzie itd. Numery miejsc pozostają bez zmian.
PROGRAM

24 i 25 kwietnia (środa, czwartek), godz. 19:00
CZESKIE PRZYWARY WEDŁUG HAVELKI - przegląd kina czeskiego
sala im. Piotra Kosińskiego, MCK SOKÓŁ

24 kwietnia (środa), godz. 19.00
WŁAŚCICIELE
Czechy 2019, 96’, dramat / komedia, reżyseria: Jiří Havelka
bilety: 5 zł | kup teraz >>

25 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
SYTUACJA AWARYJNA
Czechy 2022, 103’, komedia, reżyseria: Jiří Havelka
bilety: 5 zł | kup teraz >>

Wprowadzenie – Karol Szafraniec.
Po seansach zapraszamy na czeski akcent kulinarny


26 kwietnia (piątek), godz. 19:00  
                                                         
Koncert BRIGITA A ŠTĚPÁN
sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ
bilety: 15 zł | kup teraz >>


BILETY
Bilety do nabycia od 8 kwietnia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz online na stronie mcksokol.pl

Film – 5 zł
Koncert – 15 zł

Patronat medialny

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Muzyka Koncert

Brigita a Štěpán - koncert

26 kwietnia 2024, godz. 19:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Czeskie przywary według Havelki - przegląd kina czeskiego

24 - 25 kwietnia 2024

sala im. Piotra Kosińskiego, MCK SOKÓŁ