Małopolska Karpaty OFFer - Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki

Folklor Muzyka Sztuka Taniec Teatr
Festiwal Karpaty OFFer od początku swego istnienia stara się umożliwiać artystom oraz uczestnikom udział w zderzeniu kultury tradycyjnej z wyrosłymi na jej korzeniach współczesnymi przejawami twórczości amatorskiej i profesjonalnej.
Bogata offerta festiwalu to jak zwykle mieszanka przeróżnych rodzajów twórczości. Każdy jej element jest na swój sposób wyjątkowy i niesie ze sobą dużą dawkę odmiennych emocji. Festiwal daje możliwość połączenia ich w taki sposób, że mogą ze sobą idealnie współgrać, tworzyć harmonię, pomimo często dalekich od siebie form ekspresji. Film, muzyka, taniec, teatr i moc regionalnych atrakcji to stałe elementy wydarzenia.

Karpaty OFFer 2019

Festiwal Karpaty OFFer od dziesięciu już edycji stara się umożliwiać artystom oraz uczestnikom, udział w zderzeniu kultury tradycyjnej z wyrosłymi na jej korzeniach współczesnymi przejawami twórczości amatorskiej i profesjonalnej.
Bogata offerta tegorocznego wydarzenia to jak zwykle mieszanka przeróżnych rodzajów twórczości. Każdy jej element jest na swój sposób wyjątkowy i niesie ze sobą dużą dawkę odmiennych emocji. Festiwal daje możliwość połączenia ich w taki sposób, że mogą ze sobą idealnie współgrać, tworzyć harmonię, pomimo często dalekich od siebie form ekspresji.

Karpaty OFFer 2019 rozpoczniemy nietypowo, bo od KARPACKIEJ POTAŃCÓWKI przy żywiołowej muzyce czeskiej kapeli DOCUKU, w gościnnych progach Kawiarni Spóźniony Słowik.

Następnego dnia, podczas tradycyjnego, piątkowego koncertu MUZYKA KARPAT usłyszymy oryginalne brzmienia dwóch znakomitych zespołów. Wystąpią: SOKÓŁ ORCHESTRA oraz Adam Sturg ze swoimi fascynacjami polską muzyką tradycyjną i melodyką Bliskiego Wschodu.

Tuż po koncercie, w Kinie SOKÓŁ, wystartuje pierwsza odsłona kolejnego, karpackiego przeglądu filmowego. Tym razem pod hasłem BIESZCZADY, BIESZCZADY. Temat przeglądu będzie bezpośrednim nawiązaniem do kultury i krajobrazu Podkarpacia. Pierwszy wyświetlony zostanie film Jako w niebie, tak i w Komańczy z cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia, a następnie pierwszy odcinek 2 sezonu znakomitego serialu Wataha.

Wydarzenia drugiego dnia Festiwalu otworzy Teatr Gry i Ludzie, który w samo południe na Sądeckich Plantach zaprezentuje familijny spektakl Opowieści Wagantów. Ulicą Jagiellońską w tym roku zawładną MUZIKANTY z nowatorskim performance’em Historia muzyki.

Sobotni wieczór należeć będzie do teatrów i roweru! Najpierw TEATR NOVOGO FRONTA z Czech zaprezentuje zabawny spektakl Junge Joke, a potem na płycie Rynku pojawią się rowery i Jonasz Pakulski ze swoim akrobatycznym show. Kolejny spektakl to pokaz znakomitej pantomimy w wykonaniu Pantomime Theater - BODECKER & NEANDER z Niemiec. Kulminacyjnym i końcowym wydarzeniem na Rynku będzie spektakularne widowisko z bajkową scenerią, efektownymi kostiumami oraz imponującymi akrobacjami powietrznymi. W programie pt. Aquarius wystąpi Teatr V6. Na ten wyjątkowy pod każdym względem spektakl zapraszamy szczególnie, bo pojawi się sztuka, której na Festiwalu jeszcze nie było, a więc zaprojektowany specjalnie na Festiwal mapping 3D.

Podczas festiwalowej soboty nie może zabraknąć tradycyjnego kina plenerowego. W drugiej odsłonie przeglądu filmowego pod Basztą Kowalską obejrzymy najnowsze dzieło cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia, film Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk oraz kolejny odcinek Watahy.

W niedzielę (trzeciego dnia Festiwalu) przeniesiemy się do Miasteczka Galicyjskiego, by w rodzinnej atmosferze KARPACKIEJ FAMILIADY wysłuchać rockowej kapeli POTOCK oraz zupełnie odmiennych dźwięków SINFONII CARPATHIA. W ramach kolejnych spotkań z teatrem zaprezentuje się znany już z soboty Teatr Gry i Ludzie w spektaklu Morskie opowieści Kapitana Guliwera. Gratką dla wszystkich będzie ogromny namiot, w którym MUZIKANTY zorganizują Objazdowe Nieme Kino, ale oczywiście z muzyką na żywo.

Niedzielnym wydarzeniom towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła, prezentacja małopolskich kuchni regionalnych oraz atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych uczestników Festiwalu w formie artystycznych i cyrkowych warsztatów.

Program

11. Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki – Małopolska Karpaty OFFer
15 – 18 sierpnia 2019
Nowy Sącz

  • 15 sierpnia (czwartek)
Kawiarnia Spóźniony Słowik, godz. 19.00
Karpacka Potańcówka
Kapela DOCUKU (CZ)

  • 16 sierpnia (piątek)
Rynek, godz. 20.00
Koncert Muzyka Karpat
SOKÓŁ ORCHESTRA (PL)
ADAM STRUG (PL)

Kino SOKÓŁ, godz. 22.00
Bieszczady, Bieszczady… – przegląd filmowy
JAKO W NIEBIE, TAK I W KOMAŃCZY, Polska 2017, dokument fabularyzowany, 46 min., reż. Maciej Wójcik
WATAHA, sezon 2. odc. 1, Polska 2017, kryminalny/dramat, reż. Kasia Adamik, Jan P. Matuszyński

  • 17 sierpnia (sobota)
Sądeckie Planty, godz. 12.00
TEATR GRY I LUDZIE (PL) – Opowieści Wagantów

Jagiellońska, godz. 13.00
MUZIKANTY (PL) – Historia muzyki

Rynek, godz. 18.00
Teatr/Taniec/Performance

TEATR NOVOGO FRONTA (CZ) - Jungle Joke
SHOW ROWEROWE - pokaz akrobacji rowerowych Jonasza Pakulskiego (PL)
Pantomime Theater - BODECKER & NEANDER (DE) – City Lights
TEATR V6 (PL) – Aquarius

Baszta Kowalska, godz. 22.00 (w razie niepogody - Kino SOKÓŁ, godz. 22.15)
Bieszczady, Bieszczady… – przegląd filmowy
ŁUKASIEWICZ – NAFCIARZ ROMANTYK, Polska 2019, dokument fabularyzowany, 46 min., reż. Maciej Wójcik
WATAHA, sezon 2. odc. 2, Polska 2017, kryminalny/dramat, reż. Kasia Adamik, Jan P. Matuszyński

  • 18 sierpnia (niedziela)
Miasteczko Galicyjskie, godz. 15.00
Karpacka Familiada

POTOCK (PL)    
MUZIKANTY (PL) – Objazdowe Nieme Kino
SINFONIA CARPATHIA (PL)
TEATR GRY I LUDZIE (PL) – Morskie opowieści Kapitana Guliwera

Wydarzenia towarzyszące:
Animacje
Warsztaty artystyczne
Małopolska kuchnia
Kiermasz rękodzieła
 

Na wszystkie festiwalowe wydarzenia - WSTĘP WOLNY!!!