Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KONCERT MUZYKA KARPAT

Muzyka Koncert

16 sierpnia 2019

piątek godz. 20:00

Rynek w Nowym Sączu

Wstęp: Wstęp bezpłatny
Podczas koncertu wystąpi zespół Sokół Orchestra oraz Adam Strug.

Sokół Orchestra

Sokół Orchestra to zespół z Krakowa, będący unikatem na polskiej scenie muzycznej. Potężna dawka słowiańskiej energii, unikalny styl grania charakterystyczny dla Bałkanów, oryginalny repertuar oraz piorunująca siła instrumentów dętych blaszanych w ethno-rockowej odsłonie.

Grają razem od 2011 roku podbijając serca publiczności zarówno w kraju, jak i za granicą. Na repertuar zespołu składają się utwory pełne nieokiełznanej bałkańskiej energii, autorskie piosenki opowiadające historie z życia wzięte, ale też stare melodie ludowe w nowoczesnych i nierzadko zaskakujących aranżacjach.

W czerwcu 2011 roku nakładem wydawnictwa Mystic Production ukazała się płyta „Slavic Soul”. Zespół z niezwykłą łatwością łączy powagę z satyrą, tradycję z nowoczesnością oraz dobrą zabawę z wysokim poziomem wykonawczym.

Liderem zespołu jest Przemek Sokół – trębacz, aranżer, kompozytor. Miłośnik jazzu, muzyki bałkańskiej, latynoskiej i szeroko pojętej muzyki świata. Współpracował zarówno z orkiestrami symfonicznymi, jak i z wieloma artystami m.in.: Maciejem Maleńczukiem, Justyną Steczkowską czy Michałem Szpakiem.

Sokół Orchestra to fuzja tradycji z nowoczesnością, powagi z satyrą, to energetyczne brzmienie instrumentów dętych blaszanych, akordeonu oraz mocnej sekcji rytmicznej. To niczym nieskrępowana zabawa oraz charakterystyczna “dzikość serca”, którą poczujecie już od pierwszych dźwięków.

ADAM STRUG

Polski śpiewak i instrumentalista, etnomuzykolog, poeta, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki oraz pomysłodawca zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej.

Płyta „Leśny Bożek”, której utwory usłyszymy podczas koncertu MUZYKA KARPAT jest czwartą, autorską płytą Adama Struga. Piosenki na niej zawarte mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. W warstwie literackiej, obok tekstów Struga, odnajdujemy wiersze Leśmiana, Staffa, Asnyka i poety ludowego Jana Pocka. W warstwie muzycznej - w całości skomponowanej przez autora - dają znać o sobie fascynacje polską muzyką tradycyjną i melodyką Bliskiego Wschodu. Cechami tej płyty są liryka i minimalizm. Autor częstokroć deklaruje, że jego utwory służyć mają wspólnemu śpiewaniu wierszy poetów polskich i obcych.

Kalendarium wydarzeń

Zespół Docuku
Muzyka Koncert

KARPACKA POTAŃCÓWKA

15 sierpnia 2019, godz. 19:00

Kawiarnia Spóźniony Słowik

Sztuka Teatr Spektakl / widowisko

TEATR/TANIEC/PERFORMANCE

17 sierpnia 2019, godz. 12:00 - 22:00

Sądeckie Planty, ul. Jagiellońska, Rynek w Nowym Sączu