Znamy laureatów 44. finału Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY

W dniach 23-26 czerwca 2022 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się 44. finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, w którym udział wzięło 1200 muzyków z całego województwa!
33 orkiestry dęte wyłonione w drodze eliminacji powiatowych w Ryglicach, Nowym Targu, Osielcu, Nowym Wiśniczu, Limanowej i Wieliczce przygotowały niezwykłą muzyczną ucztę, na którą złożyła się prezentacja orkiestr w marszu oraz różnorodne repertuarowo koncerty.

Zmaganiom zespołów bacznie przysłuchiwała się Komisja w składzie: ppłk dr hab. Stanisław Strączek - przewodniczący, st. chor. sztab. Konrad Borycki, dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, kpt. Stefan Żuk, która jednogłośnie przyznała Grand Prix 44. Festiwalu ECHO TROMBITY 2022 Miejskiej Orkiestrze Dętej „Andropol” z Andrychowa pod dyr. Łukasza Zaborowskiego. Jest to pierwsze w historii Festiwalu zwycięstwo dla orkiestry z powiatu wadowickiego.

Natomiast pierwsze nagrody w poszczególnych festiwalowych kategoriach powędrowały do:
  • w kategorii orkiestr OSP: Orkiestra Dęta Okulice, dyr. Mariusz Kurnik
  • w kategorii orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestry zakładowe: Orkiestra Reprezentacyjna AGH w Krakowie, dyr. Adrian Bator
  • w kategorii orkiestr parafialnych: Parafialna Orkiestra Dęta Siedliska, dyr. Bogdan Stefan
  • w kategorii Big Bandów i orkiestr zakładowych: Big Band Łososina Dolna, dyr. Eugeniusz Maksymczuk
Pełna lista nagrodzonych w protokole:
44. finał ECHA TROMBITY poprowadziła Joanna Kliś-Dąbrowska. Gościem wydarzenia był Dariusz Gawęda - zastępca dyrektora ds. przestrzeni kulturowych w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM, który przyglądał się muzycznej rywalizacji najlepszych orkiestr województwa razem z Piotrem Gąsienicą - wicedyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Miłym akcentem było również pojawienie się na finałach absolwentów realizowanego przez MCK SOKÓŁ Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych spoza naszego województwa, którzy przyjechali do Nowego Sącza by na żywo trzymać kciuki za liczną reprezentację swoich kolegów z Małopolski - kapelmistrzów i muzyków konkursowych orkiestr. Kolejna 7. edycja Studium startuje już od października 2022 roku

Uroczysty koncert laureatów 44. ECHO TROMBITY, wraz z odczytaniem protokołu końcowego oraz rozdaniem dyplomów i nagród odbędzie się 25 września 2022 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

PATRONAT HONOROWY FESTIWALU

Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
Marek Kwiatkowski - Starosta Nowosądecki
Biskup Andrzej Jeż - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
Ludomir Handzel - Prezydent Miasta Nowego Sącza

WSPÓŁORGANIZATOR

PATRONAT MEDIALNY FESTIWALU

SPONSORZY

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
Wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów Święta Małopolski.