Święto Małopolski 2022

10 czerwca jak co roku Małopolska obchodzi swoje Święto, które stanowi szczególną okazję do wspólnego świętowania oraz wzmacniania więzi mieszkańców naszego regionu.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa – została ustanowiona dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia Mszy papieskiej na krakowskich Błoniach w trakcie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.

Głównym punktem obchodów Święta Małopolski będzie uroczysta gala w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, podczas której przedstawiciele władz samorządowych województwa uhonorują zasłużonych dla Małopolski. Niemniej ważnym wydarzeniem będzie Małopolski Festiwalu Smaku, który zostanie zainaugurowany 12 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ także włącza się w obchody Święta Małopolski  i zaprasza na wydarzenia:


10 czerwca ruszy także internetowy quiz wiedzy o Małopolsce. Na stronie www.malopolskapoleca.pl będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat regionu i wygrać nagrody – w tym vouchery i bilety do atrakcyjnych miejsc w Małopolsce.

Więcej informacji na stronie: malopolska.pl