Sokolnie Galicyjskie - historia i stan obecny

Jednym z nielicznych, ale jakże spektakularnych śladów działalności Towarzystwa Gimnastycznego Sokół są dzisiaj SOKOLNIE, budynki – siedziby organizacji, które wzniesione zostały przez członków Towarzystwa z daru i potrzeby serca, z własnych składek, własnym wysiłkiem, w czasach tak zwanej biedy galicyjskiej. W Małopolsce nie ma miasteczka, w którym nie było sokolni. Większość tych obiektów nadal służy społecznościom lokalnym.

Właśnie o tych obiektach pisze w swojej publikacji Marzanna Raińska, absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, przez wiele lat związana z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Wydawnictwo obejmuje tereny dawnej Galicji, zawiera opis ponad 120 sokolni od Jaworzna po Czerniowce (ok. 50% po stronie ukraińskiej), dużą liczbę zdjęć archiwalnych i współczesnych, opis działalności gniazd organizacji Sokół. Jest to pionierskie opracowanie, a jego wydanie w kontekście ubiegłorocznej rocznicy 150-rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół i tegorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dużym stopniu wywalczonej dzięki działalności PTG Sokół, wydaje się niezwykle aktualnym, potrzebnym i w pełni uzasadnionym.
Wydawca: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Autor: Marzanna Raińska
Rok wydania: 2018
Druk: Opolgraf SA
Oprawa: twarda
Liczba stron: 480
Format: 222x287 mm
Nakład: 500 egz.
Waga: 2,70 kg
ISBN: 978-83-63341-19-0

Informacje o sprzedaży

Publikacja dostępna w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz) oraz w sprzedaży wysyłkowej. Wysyłka jedynie po przedpłacie na konto. Nie wysyłamy książek za pobraniem. Do ceny wydawnictwa należy doliczyć koszt wysyłki.

Cena: 70 zł | Przy zakupie minimum dziesięciu egzemplarzy obowiązuje promocyjna cena - 60 zł

Koszty wysyłki:
do 2 kg: 25 zł brutto
od 2 do 5 kg: 30 zł brutto
od 5 do 10 kg: 35 zł brutto
od 10 do 20 kg: 40 zł brutto

Zainteresowanych zakupem prosimy o kontakt mailowy: marketing@mcksokol.pl