Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

ZNIECZULENIE

Teatr Spektakl / widowisko

13 marca 2023, godz. 17:00 - 18:30

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 15 zł, 1 zł*
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od 27 lutego w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-ndz. 12:00-20:00 oraz on-line.

* Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na kolejne teatralne spotkanie w ramach Sceny SOKÓŁ, które odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 o godz. 17:00 w sali im. L. Lipińskiego.
Spektakl pt. ZNIECZULENIE, powstał na podstawie scenariusza Karoliny Myczki, dzięki wspólnej pracy aktorów Grup Teatralnych - PRZEBUDZENIE z Rytra i NA ZAWOŁANIE z Laskowej pod artystycznym kierownictwem ks. Łukasza Pawłowskiego i Teresy Ryś.                        

Reżyseria: ks. Łukasz Pawłowski, Teresa Ryś                                                                 
Realizacja dźwięku i świateł: Grzegorz Tokarczyk, Robert Maurek

Obsada: 
Syn - Łukasz Pawłowski
Matka - Teresa Ryś                                                                             
Więzień - Mateusz Janczak
Narratorzy: Katarzyna Myśliwiec, Zuzanna Faron, Paweł Dudczak, Mateusz Wójtowicz, Radosław Plata

O SPEKTAKLU

Sztuka opowiada o rodzinie, w której kobieta nie ma męża a jej syn ojca, co ma ogromny wpływ na duchowy rozwój obojga. Matka nie może nawiązać właściwych relacji z synem, syn z matką, przez co obojgu trudno uwolnić się od patologicznego układu. Aby wytrzymać w takim zniewoleniu, syn decyduje się na "znieczulenie" (jakiego rodzaju – zobaczymy w spektaklu), które nic nie rozwiązuje, za to jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Widz dostrzega jednak, że serce matki i syna jest jakby zamknięte w jakieś klatce, tak jak tajemniczy więzień, ale oboje mają wrażenie, że ktoś chce ich uratować. Czy zatem spróbują uchylić drzwi tej klatki i pozwolą sobie pomóc?  Spektakl, grany już w kilku różnych miejscach, za każdym razem wywoływał duże emocje, zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Mamy nadzieję, iż podobnie będzie podczas jego prezentacji w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.  

NIE LICZ  NIE TRAĆ GODZIN  MINUT DNI
BO OTO STOJĘ I PUKAM DO (TWOICH) DRZWI  
Eric Lomax      

Kalendarium wydarzeń

Kino Sztuka Konkurs

FILMOTEKA MAŁOPOLSKA 2023

13 marca - 5 kwietnia 2023

Małopolska

Kino Seans filmowy

Till

14 marca 2023, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ