Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Zdarzyło się

Kino Seans filmowy

18 października 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 13 i 16 zł (10 zł - klubowicze)
W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT zapraszamy 18 października do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na przedpremierowy pokaz autobiograficznej, poruszającej opowieść o kobiecie walczącej z opresyjnym systemem – „Zdarzyło się”.
Wstęp przed filmem wygłosi filmoznawca Karol Szafraniec.

ZDARZYŁO SIĘ

Francja 2021, 100’, komedia, dramat, napisy, od 15 lat

Akcja filmu opartego na autobiograficznej książce Annie Ernaux rozgrywa się we Francji w 1963 roku. Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Niespodziewanie wszelkie plany staną pod dużym znakiem zapytania po wizycie w gabinecie lekarskim.

Ku swojemu zaskoczeniu Anne (hipnotyzująca Anamaria Vartolomei) dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdaje sobie sprawę, że macierzyństwo zamknie jej zawodową drogę i przekreśli to, do czego tak konsekwentnie dążyła przez całe lata. Młoda kobieta stoi przed poważnym dylematem. Wie, że nie chce rodzić, ale jednocześnie jest świadoma, że za próbę zakazanej wtedy we Francji aborcji grozi jej nie tylko wydalenie ze studiów, ale i kara więzienia. Czas Ucieka, napięcie wzrasta, bo na szali znalazła się przyszłość bohaterki.

Kalendarium wydarzeń

Edukacja Spotkanie / dyskusja

Placemaking. O tworzeniu dobrej przestrzeni z jej użytkownikami i użytkowniczkami

17 października 2022, godz. 18:00 - 20:00

sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Apokawixa

19 października 2022, godz. 16:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu