Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Zabawa w edukacji i w pracy z zespołem

Edukacja Folklor Warsztat

11 - 17 stycznia 2021

online

napisy
Kolejny odcinek cyklu „Gąski, gąski do domu!” to spojrzenie na temat zabawy w świecie dziecka z perspektywy instruktora zespołu regionalnego. Swoimi refleksjami i doświadczeniami z pracy dzielą się: Bożena Gierczyk - kierownik Dziecięcego Zespołu Regionalnego ZASADNIOKI, uczestnika ŚWIĘTA DZIECI GÓR w 2010 i 2015 roku oraz Anna Olesińska - instruktor tańca i śpiewu Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu MAŁOLIPNICANIE z Lipnicy Małej, grupy zakwalifikowanej i mającej mieć swój festiwalowy debiut w czasie tegorocznej, 28. edycji wydarzenia.
Gości odcinka odwiedzamy podczas prób z zespołami w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem oraz w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, mając okazję do podglądnięcia naturalnej dla dzieci przestrzeni gdzie na co dzień pracują przygotowując programy i uczą się… właśnie przez zabawę.
W nagraniu użyte zostały archiwalne materiały audiowizualne, fotograficzne oraz graficzne Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu pochodzące z dotychczasowych edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR oraz Kongresu Kultury Regionów.

Koncepcja i koordynacja merytoryczna cyklu: Marek Harbaczewski
Koordynacja projektu: Małgorzata Mikulska
Realizacja nagrań: TWORZYWO-PRODUKCJA
Cykl nagrań powstał w ramach projektu „ŚWIĘTO DZIECI GÓR - wirtualnie i dostępnie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kalendarium wydarzeń

Sala filharmonii, na scenie orkiestra w pełnym składzie, w tle piszczałki organ
Muzyka Koncert

Z filharmonikami w Nowy Rok

10 stycznia 2021, godz. 14:00 - 22:00

online

Dwoje ludzi ubranych na czarno siedzi na czarnej kanapie. Za nimi czarna kurtyna.
Edukacja Teatr Warsztat

Świadomość emocji i ciała w przestrzeni scenicznej

14 - 21 stycznia 2021

online