Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Świadomość emocji i ciała w przestrzeni scenicznej

Edukacja Teatr Warsztat

14 - 21 stycznia 2021

online

Bilety: Bezpłatny dostęp
Tematem wiodącym wirtualnych warsztatów aktorskich - prowadzonych przez Rafała Sadowskiego - jest praca nad świadomością emocji i ciała w przestrzeni scenicznej ze szczególnym uwzględnieniem następujących zagadnień: monolog wewnętrzny postaci w połączeniu z ekspresją ciała a świadomość przestrzeni sceny, wyrażenie intencji i wewnętrznych stanów emocjonalnych za pomocą ciała i ruchu, synteza emocji postaci literackiej i ekspresji ciała aktora w relacji z partnerem scenicznym.
Warsztat przygotowany przez Rafała Sadowskiego - aktora, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, reżysera, konferansjera. Od 2008 roku w zespole aktorskim Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Współpracuje również z grupą Cogito, Filharmonią Krakowską, Krakowskim Salonem Poezji, Sceną Perspektywa. W swoim dorobku ma także role w filmowe („Katyń”, reż. Andrzej Wajda) i telewizyjne (seriale „Stacyjka”, „Czas honoru”, „Teraz albo nigdy”). Prowadzi zajęcia i warsztaty teatralne z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, seniorami a także z ludźmi z zaburzeniami psychicznymi.

Realizacja nagrań: Marek Gierat
Warsztaty z udziałem aktorów: Sary Gawlik i Marka Gierata

Dwunasty odcinek cyklu warsztatów online PO SIECI DO TEATRU.
Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „35. Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.