Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Zabawa oczami dziecka

Edukacja Folklor

17 - 24 stycznia 2021

online

napisy
W poprzednich odcinkach cyklu „Gąski, gąski do domu!” spotykaliśmy się ze specjalistami, by porozmawiać o folklorze dziecięcym, o roli, zadaniach i pracy instruktora, o programach dziecięcych zespołów regionalnych wypełnionych dawnymi grami i zabawami. Tym razem do rozmowy zaprosiliśmy najlepszych praktyków… dzieci, które opowiedzą nam jak z ich perspektywy wygląda świat wypełniony rytmem i harmonią zabawy.
Zobaczmy zatem i posłuchajmy - dlaczego wciąż warto się bawić i tę zabawę pielęgnować, nie tylko w codzienności, ale również w edukacji i na scenie. Bo czyż nie ma nic piękniejszego niż szczery uśmiech dziecka?
I za ten uśmiech i wywiad pięknie dziękujemy Natalii, Paulinie, Martynie, Zuzi, Nadii i Emilce z MAŁOLIPNICAN, Oldze, Łucji, Magdzie, Ewie, Antkowi, Martynie, Ani i Julce z ZASADNIOKÓW oraz Alicji, Wojtkowi, Filipowi i Kacprowi z naszej SOKOLEJ rodziny!

Koncepcja i koordynacja merytoryczna cyklu:
Marek Harbaczewski
Koordynacja projektu: Małgorzata Mikulska
Realizacja nagrań: TWORZYWO-PRODUKCJA
Cykl nagrań powstał w ramach projektu „ŚWIĘTO DZIECI GÓR - wirtualnie i dostępnie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.