Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty dla mażoretek i instruktorów prowadzących

Edukacja Taniec Warsztat

7 - 9 października 2022

MCK SOKÓŁ

WSTĘP: bezpłatne
Serdecznie zapraszamy mażoretki (bez ograniczenia wieku), instruktorów pracujących z mażoretkami bądź osoby aspirujące do takiej funkcji na WARSZTATY DLA MAŻORETEK I INSTRUKTORÓW PROWADZĄCYCH, które odbędą się w siedzibie instytucji w dniach: 7 – 9 października 2022 roku.
Na warsztatach omówione zostaną zagadnienia pracy instruktora grup mażoretkowych, układanie prostych schematów choreograficznych (baton w ujęciu sportowym i klasycznym (scena/defilada), pompon w ujęciu klasycznym (scena) i jego zastosowanie użytkowe), techniki ciała w marszu i pracy scenicznej, gimnastyki oraz pracy nad synchronizacją zespołu. W ramach warsztatów uczestnicy poznają techniki kroku marszowego, zasady współpracy z orkiestrami, zdobywać będą wiedzę jak w technice tańca mażoretkowego praktycznie wykorzystać kroki taneczne, a także nabywać będą umiejętności pracy z rekwizytem.

PROWADZENIE WARSZTATÓW

KATARZYNA CZYŻAK - kierownik artystyczny Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna oraz wieloletni tamburmajor Orkiestry Dętej Miasta Leszna. Członek komisji trenerskiej w międzynarodowej organizacji mażoretkowej IFMS (International Federation Majorette Sport). Wieloletni działacz oraz sędzia krajowy Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich z dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu zespołów mażoretkowych. Zdobywczyni tytułu Mistrzyni Polski i Europy - solo buława seniorki oraz zdobywczyni Kryształowej Buławy na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru w Lesznie.

brak miejsc

Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone! 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu w szczególności w przypadku wystąpienia zdarzenia lub okoliczności zewnętrznych o charakterze wyjątkowym lub nieprzewidywalnym, uniemożliwiające realizację warsztatów w całości lub w części.

Uczestnikom wydane będzie zaświadczenie ukończenia warsztatów.
Nie zapewniamy noclegów i wyżywienia!

Szczegółowych informacji dotyczących warsztatów udziela Arleta Kmiecik, tel. 18 448 26 49, e-mail: a.kmiecik@mcksokol.pl

Do pobrania

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kalendarium wydarzeń

Literatura Warsztat

AKADEMIA SŁOWA - edycja 2022/2023

6 października 2022

MCK SOKÓŁ

Edukacja Warsztat

LALKOWY TEATR WYOBRAŹNI 2022

8 października 2022, godz. 10:00 - 14:00

Gminne Centrum Kultury w Żabnie