Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

LALKOWY TEATR WYOBRAŹNI 2022

Edukacja Teatr Warsztat

8 października 2022, godz. 10:00 - 14:00

Gminne Centrum Kultury w Żabnie

WSTĘP: Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 30 września.
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie serdecznie zapraszają instruktorów prowadzących zajęcia teatralne z dziećmi, nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w kolejnej edycji warsztatów lalkarskich LALKOWY TEATR WYOBRAŹNI, które odbędą się w sobotę 8 października br. w w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.
Teatr ożywionej formy plastycznej – środki i animacja to temat wiodący warsztatów, w trakcie których skupimy się głównie na animacji lalek niekonwencjonalnych. Pojawią się lalki, którymi możemy operować w obrębie małego stolika, jak i te o znacznie większych gabarytach, tworzone przy współpracy kilku osób. Wykorzystamy również elementy własnego ciała: dłonie, stopy, łydki, głowę do kreacji postaci lalkowej.

Zajęcia warsztatowe poprowadzi Monika Filipowicz, aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Animatorka materii nieożywionej i miłośniczka teatru przedmiotu, z możliwości którego korzysta podczas własnych eksperymentów artystycznych oraz tworząc spektakle z dziećmi i młodzieżą.

ZGŁOSZENIA

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie do 30 września br. skanu wypełnionej i odręcznie podpisanej karty zgłoszenia na adres: i.stanaszek@mcksokol.pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Nazwa funduszu: Fundusz Promocji Kultury
Nazwa programu: Edukacja kulturalna
Nazwa zadania: 37. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK
Wartość dofinansowania: 54 000 zł, całkowita wartość zadania: 101 250 zł

Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK organizowany jest nieprzerwanie od 1986 roku. Celem wydarzenia jest promocja aktywności artystycznej najmłodszego pokolenia Małopolan poprzez umożliwienie prezentacji działającym w województwie zespołom oraz ich twórcze animowanie dzięki dodatkowym całorocznym działaniom animacyjno-warsztatowym.

Kalendarium wydarzeń

Folklor Spotkanie / dyskusja

I SPOTKANIA Z LACHAMI SĄDECKIMI

8 - 9 października 2022

sala im. L. Lipińskiego MCK SOKÓŁ, Mystków