Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

The Royal Hotel – przedpremiera

Kino Seans filmowy

25 czerwca 2024, godz. 18:20

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek, 25 czerwca 2024 roku, o godzinie 18:20 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na thriller w reżyserii Kitty Green pt. THE ROYAL HOTEL.
Amerykanki Hanna i Liv (w tych rolach Julia Garner i Jessica Henwick) to najlepsze przyjaciółki, które lato postanowiły spędzić, podróżując z plecakami po Australii. Kiedy dziewczynom kończą się pieniądze, wydaje się, że jedynym sposobem na przedłużenie wyjazdu jest podjęcie tymczasowej pracy. Wybór pada na górniczą osadę na prowincji i jedyny okoliczny bar, skupiający całą lokalną społeczność. Właścicielem pubu jest Billy (Hugo Weaving), który wraz z miejscowymi wprowadza dziewczyny w specyficzny, pełen alkoholu, wyzywających męskich spojrzeń i seksistowskich żartów klimat. Wytrzymanie tu kilku tygodni będzie od bohaterek wymagało nie lada hartu ducha i opracowania określonej strategii. Zwłaszcza że wkrótce Hanna i Liv zostaną postawione w sytuacji, która wymknie się spod kontroli.

W swoim nowym filmie utalentowana australijska reżyserka Kitty Green kobiecą siłę i solidarność przeciwstawia toksycznej męskości. Umiejscawiając akcję The Royal Hotel na australijskich bezdrożach, buduje klimatyczną opowieść, która ma w sobie coś z trzymającego w napięciu thrillera, ale i energetycznego kina zemsty. /opis festiwalowy/
Australia, Wielka Brytania 2023, thriller, 91'
Reżyseria: Kitty Green
Scenariusz: Kitty Green, Oscar Redding

Kalendarium wydarzeń

Folklor Warsztat

Warsztaty kroju i szycia | nabór

24 czerwca - 5 lipca 2024

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego ludów Karpackich w Ludźmierzu

Muzyka Koncert

Bach i spadkobiercy

27 czerwca 2024, godz. 19:00

Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu