Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Teatr / Taniec / Performance

Muzyka Teatr Koncert Spektakl / widowisko

14 sierpnia 2021, godz. 13:00

Rynek i ul. Jagiellońska w Nowym Sączu, Sądeckie Planty

Wstęp: Wstęp wolny
Drugi dzień Festiwalu to wydarzenia z dziedzin takich jak teatr, taniec i performance. Jak zwykle zaczniemy od familijnego przedstawienia na Sądeckich Plantach, potem przeniesiemy się na Jagiellońską, na moment wracając do muzycznych akcentów, ale wieczorem znów spotkamy się na Rynku, którym zawładnie teatr i performance.
Sądeckie Planty, godz. 13.00
TEATR MAŁGO - Niewidzialny książę (spektakl dla dzieci) 

ul. Jagiellońska, godz. 14.00
Big Band SEA ECHO Tęgoborze

Rynek, godz. 18.00
TEATR MAŁGO - Właśnie leci show dla dzieci (interaktywne widowisko dla dzieci)
SCREAMO TRICKZ - pokazy akrobatyczne
TEATR PANTOMIMY MIMO - Pan i Pani O!
TEATR EWOLUCJI CIENIA - Fin Amor
TEATR BIURO PODRÓŻY - Silence - Cisza w Troi

TEATR MAŁGO

Artyści TEATRU MAŁGO przyjadą do Nowego Sącza, by zapewnić rozrywkę najmłodszej części festiwalowej publiczności.


Niewidzialny książę (spektakl dla dzieci)
Zabawny i pasjonujący spektakl opisujący zmagania chłopca imieniem Wojtek ze złym astrologiem Gradobusem. Profesjonalne aktorstwo, przestrzenna scenografia, niebanalne kostiumy i rekwizyty, zaskakujące zwroty akcji, wspaniała muzyka — to tylko niektóre zalety tego przedstawienia.
Niewidzialny książę  w rewelacyjnej inscenizacji TEATRU MAŁGO to doskonała, kształcąca rozrywka i niezapomniana podróż w świat bajek.


Właśnie leci show dla dzieci (interaktywne widowisko dla dzieci)
Program estradowy składający się z wielu scenek aktorskich, piosenek, zabaw, konkursów i quizów dla dzieci.

SEA ECHO Tęgoborze

trąbka
Jazz nigdy się nie skończy – twierdził jeden z najsłynniejszych pianistów tego gatunku Chick Corea. Udowodnimy to podczas tegorocznego festiwalu wyprowadzając jazzowo-swingowe nuty z klimatycznych klubów i nastrojowych kafejek, w których zwykle brzmią. Tym razem scenerią koncertu będzie ulica Jagiellońska. To tam wczesnym sobotnim popołudniem muzycy big bandu SEA ECHO zaproszą nas do świata swoich muzycznych improwizacji. Marcelina Gawron - wokal, kontrabas; Krystian Jaworz – piano; Józef Gawron – perkusja.

SCREAMO TRICKZ – pokazy akrobatyczne

Troje dzieci robi salto w sali gimnastycznej
SCREAMO TRICKZ to grupa zajmująca się Extreme Martial Tricks, albo po prostu - trickingiem. Jest to sport łączący w sobie elementy sztuk walki, akrobatyki, breakdance czyli widowiskowe kopnięcia, salta i obroty. W odróżnieniu od wielu innych dyscyplin sportowych, tricking nie ma formalnych zasad, przepisów i reguł. Cała sztuka polega na tym by stworzyć estetyczne i kreatywne połączenie tych elementów wyrabiając jednocześnie swój własny niepowtarzalny styl. Na festiwalowej scenie SCREAMO TRICKZ zaprezentuje swoje najlepsze, dopracowane do perfekcji triki.

TEATR PANTOMIMY MIMO

Mężczyzna i kobieta stoją obok siebie. Odwracają głowę w różne strony
TEATR PANTOMINY MIMO powstał w 2002 r. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów TEATRU MIMO zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy.  W teatralnej pracy  poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.

Od 2010r. teatr realizuje spektakle plenerowe wierząc tym samym, że sztuka pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena. Spektakle TEATRU MIMO prezentowane są na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Aktorzy teatru związani są z Warszawskim Centrum Pantomimy, które wspiera rozwój tej sztuki w naszym kraju.

Pan i Pani O!
Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam. Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jeden chwila, zmienia w jej życiu wszystko. Krok po kroku obserwujemy ich spotkanie, czasem zabawne a czasem nieco mniej. Jednak miejsce, w którym się odnaleźli, okazuje się mieć własny pomysł na tę parę...

Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego. Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.

TEATR EWOLUCJI CIENIA

Mężczyzna i kobieta ubrani w białe stroje. Kobieta opiera się o plecy mężczyzny
TEATR EWOLUCJI CIENIA z Poznania istnieje od 2008r. Jego założycielami są Wioletta i Sławomir Dadej, specjalizujący się w nurcie "physical theatre" i w nurcie teatru plastycznego. Twórcy starają się w swoich scenicznych opowieściach kłaść nacisk przede wszystkim na człowieka i relacje międzyludzkie, unikając przesady w wykorzystaniu rekwizytów i dekoracji. Dlatego ich spektakle cechuje niemal asceza scenograficzna przy jednoczesnej dużej dynamice scen opartych na rytmie i ekspresji aktorów oraz na ilustrującej akcję muzyce.

Fin Amor                
Fin Amor to osadzona w realiach średniowiecza historia miłości Jego i Jej – rycerza i damy. By zasłużyć na względy wybranki serca, On musi pokonać długą drogę pełną trudów i wyrzeczeń związanych z koniecznością sprostania wymogom kodeksu rycerskiego. W spektaklu nie chodzi jednak o przedstawienie jeszcze jednej historii o miłości, ale o zwrócenie uwagi widza na jej uniwersalność i ponadczasowość. Twórcy doszli bowiem do wniosku, że wzór miłości dwornej, jaki powstał w XII wieku i został utrwalony w dobie romantyzmu, przetrwał do dziś, stając się wyznacznikiem pojmowania miłości w obrębie kultury europejskiej.

TEATR BIURO PODRÓŻY

Mężczyzna przytula kukiełkę do siebie
TEATR BIURO PODRÓŻY istnieje od 1988r. Jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. W ciągu ponad trzydziestu lat poszukiwań artystycznych teatr wypracował własną metodę pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl teatralny, przygotował 20 autorskich spektakli, w tym dziesięć widowisk plenerowych, był uczestnikiem największych światowych festiwali teatralnych. Spektakle teatru zaprezentowane zostały w blisko 60 krajach świata, na sześciu kontynentach. W 2002r. teatr otrzymał nagrodę Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski na świecie oraz nagrodę Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru. W 2018r. teatr otrzymał w Edynburgu nagrodę Archanioła – najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną na wszystkich równolegle odbywających się festiwalach w Edynburgu. Co roku dostępują tego zaszczytu tylko 3 teatry lub indywidualni artyści. Teatr Biuro Podróży jest pierwszym polskim teatrem, który tę nagrodę otrzymał.

TEATR BIURO PODRÓŻY prowadzi działalność nie tylko artystyczną polegającą na produkcji i prezentacji spektakli, ale również działalność edukacyjną. Organizuje warsztaty teatralne oraz projekty z artystami i grupami teatralnymi w wielu miejscach na świecie.

Silence – Cisza w Troi
TEATR BIURO PODRÓŻY znany ze swojego legendarnego spektaklu plenerowego „Carmen Funebre”, pokazującego okrucieństwa wojny, po raz kolejny mierzy się z tym tematem. Wykorzystując środki teatru plenerowego: symboliczną scenografię, ogień, szczudła oraz lalki – postaci dzieci i przejmującą muzykę, opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce.

PATRONAT HONOROWY

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

PATRONI MEDIALNI

Kalendarium wydarzeń

Ludzie oglądają film na świeżym powietrzu. Patrzą na ekran zwieszony na murze
Kino Przegląd Seans filmowy

Przegląd filmowy: 3WIZJE – Beksiński, Barbacki, Nikifor

13 - 14 sierpnia 2021

Kino SOKÓŁ/Stara Sandecja

Zwinięte druty wystające spod szyby
Sztuka Wernisaż

INSPIRACJE - wernisaż wystawy

14 sierpnia 2021, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI