Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

INSPIRACJE - wernisaż wystawy

Sztuka Wernisaż

14 sierpnia 2021, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

Bilety: Wstęp bezpłatny
Galeria Sztuki BWA JATKI zapraszana wernisaż wystawy rzeźby Grażyny Jaskierskiej-Albrzykowskiej.
Grażyna Jaskierska-Albrzykowska urodziła się 7 marca 1961 roku w Nowym Targu. Rzeźbiarka, profesor  w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu ( 1982-1987), gdzie pracuje od 1988 roku. Dyplom z zakresu rzeźby zrealizowała pod kierunkiem prof. Leona Podsiadłego. Od 2004 roku prowadzi pracownię rzeźby dyplomowej w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych na Wydziale Rzeźby i Mediacji Sztuki we wrocławskiej ASP.

Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w 1990 roku. W 2014 roku otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa potrwa do 18 września br.

Kalendarium wydarzeń

Grupa osób w przebraniu cyrkowym
Muzyka Teatr Koncert Spektakl Widowisko

Teatr / Taniec / Performance

14 sierpnia 2021, godz. 13:00

Rynek i ul. Jagiellońska w Nowym Sączu, Sądeckie Planty

Męska dłoń ujęta od nadgarstka. W dłoni mężczyzna trzyma okrągły obiektyw aparatu fotograficznego. Kadr wyświetlany w obiektywie jest bardzo ostry, wyraźny i przedstawia otaczający mężczyznę krajobraz: jezioro wśród niewysokich gór na tle błękitnego nieba. Wszystko poza dłonią oraz kadrem w obiektywie jest rozmazane.
Edukacja Sztuka Warsztat

Plener fotograficzny dla młodzieży

17 - 19 sierpnia 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART