Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Recital fortepianowy Juliana Stannego

Muzyka Koncert

15 września 2022, godz. 19:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Czas trwania: 60 minut
W czwartek 15 września o godzinie 19:00 zapraszamy na recital fortepianowy pochodzącego z Nowego Sącza Juliana Stannego.
Koncert odbędzie się w ramach przygotowań Artysty do udziału w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam”, który odbędzie się w 100. rocznicę urodzin Patronki Konkursu – ikony polskiej pianistyki.

PROGRAM

J.S. BachToccata c-moll BWV 911
F. Chopin – Nocturne op.9 nr 3
F. ChopinEtiuda C-dur op.10 nr 1
J.N. HummelEtiuda a-moll op.125 nr 8
A. Skriabin – Etiuda dis-moll op.8 nr 12
I. J. Paderewski – Melodia Ges-dur op.16 nr 2
I.J. PaderewskiKrakowiak Fantastyczny H-dur op.14 nr 6
F. ChopinScherzo b-moll op. 31

Julian Stanny

Urodził się w 2001 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat. Początkowe wykształcenie muzyczne zdobył w PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowy Sączu w klasie Joanny Ustarbowskiej-Dudki. Doświadczenie pianistyczne zdobywał u prof. Bradley Bolena, prof. Marka Żebrowskiego, prof. Mirosława Herbowskiego, prof. Mileny Kędry, prof. Zbigniewa Raubo, prof. Zofii Antes. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w wieku 19 lat rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego w klasie prof. dr hab. Marioli Cieniawy-Puchały.

Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2016 roku otrzymał stypendium Baylor University. Wśród jego osiągnięć do najważniejszych należą: III nagroda na IX Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy,  II nagroda na The 4th International Moscow Music Competition, IV nagroda na XII Chopin International Piano Competition Hartford, CT Special Online Edition March 2021, wyróżnienie na I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej KraCamera 2021, III nagroda na Internationial Music Award Franz Schubert Konservatorium Wien 2021, I nagroda na  International Competition of Piano Ensambles Nur-Sultan Kazachstan, laureat I nagrody na XIV Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów im.Luiggi Zanucoli, laureat II nagrody na XIX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.Juliusza Zarębskiego, laureat II nagrody na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie, laureat II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Wiedniu, wyróżnienie na XX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Konin 2018, finalista „Sądeckich Młodych Talentów” w 2018r., wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym dla Uczniów Szkół Muzycznych I i II st. Spotkania z Fryderykiem Chopinem, wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz Jasło, III nagroda na IX Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz, I nagroda na XXII Małopolskim Przeglądzie Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia Krynica-Zdrój, I nagroda na XXXI Konkursie Młodych Pianistów nad Kamienną.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Napoleon. W imię sztuki

15 września 2022, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ

Sztuka Wernisaż / finisaż

„Wędrowały i lasy, górami i niebem” Wojciech Węgrzyński - wernisaż

16 września 2022, godz. 18:00

Galeria BWA SOKÓŁ