Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Wędrowały i lasy, górami i niebem” Wojciech Węgrzyński - wernisaż

Sztuka Wernisaż

16 września 2022, godz. 18:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp wolny
Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „Wędrowały i lasy, górami i niebem” Wojciecha Węgrzyńskiego, który odbędzie się w piątek 16 września o godzinie 18:00.

WOJCIECH WĘGRZYŃSKI

Urodził się 26 września 1982 roku w Zabrzu. Dorastał w Gorlicach, Gorzycach i Nowym Sączu. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje umiejętności rozwijał podczas wyjazdów stypendialnych na Universidad del País Vasco w Hiszpanii i Udayana University w Indonezji, a także w niewielkim Studio 5 w Wielkiej Brytanii. Na swojej drodze miał szczęście spotkać niezwykłych profesorów i artystów, między innymi: Stanisława Baja, Marka Cockrama, Jacka Dyrzyńskiego, Dorotę Grynczel, Stanisława Pieniaka, Andrzeja Szarka, Edwarda Tarkowskiego i Krzysztofa Wachowiaka. Jego twórczość wiele zawdzięcza licznym podróżom, poszukiwaniom, a przede wszystkim mądrym nauczycielom, przyjaźniom i wartościom, które wyniósł z rodzinnego domu. Pisze, maluje, rysuje, fotografuje, tworzy książki artystyczne i realizacje ścienne.
Współtworzył projekty graficzne i edukacyjne dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacji Literackiej Nagrody Nike, Green School w Indonezji, Théâtre la Boka we Francji i organizacji humanitarnej Lekarze bez Granic. Choć rzadko wystawia swoje prace, chętnie dzieli się nimi na stronach: okruchychwil.pl i wegrzynski.pl.
Wystawa będzie prezentowana do 13 listopada 2022 roku.

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Recital fortepianowy Juliana Stannego

15 września 2022, godz. 19:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Taniec Teatr Spektakl / widowisko Warsztat

KONCERT ŻAŁOBNY NA SZEŚCIU TANCERZY

19 - 20 września 2022

sala im. Bolesława Barbackiego | sala im. Lipińskiego MCK SOKÓŁ

cykl: Teatr Polska