Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW

Kino Seans filmowy

18 kwietnia 2023, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek 18 kwietnia o godzinie 12:15  w ramach Klubu Filmowego III Wieku zapraszamy do Kina SOKÓŁ na film w reżyserii Artura W. Barona opowiadający historię jednego z najwybitniejszych polskich aktorów - Krzysztofa Globisza, który po ciężkiej chorobie powraca na scenę i do teatru - PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW.
Film fabularny inspirowany życiem Krzysztofa Globisza, jednego z najwybitniejszych polskich aktorów, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Dziś wraca do zdrowia, przed kamerę i do teatru. Jego osobisty udział w filmie jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym – prawdopodobnie po raz pierwszy w historii kina aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, wciela się w główną rolę. W Prawdziwym życiu aniołów wystąpili także m.in. Kinga Preis oraz Jerzy Trela, a gościnnie na ekranie pojawiła się Anna Dymna.

Znany i ceniony aktor Adam (Krzysztof Globisz), przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka – żona Adama (Kinga Preis) z uporem  i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie  i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

Prowadzenie: Filip Nowak - filmoznawca

Polska 2023, 79' dramat, od 15 lat

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

NIEBIESKA LINIA

18 kwietnia 2023, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ