Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

NIEBIESKA LINIA

Kino Seans filmowy

18 kwietnia 2023, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek 18 kwietnia o godzinie 18:15 w ramach DKF KOT zapraszamy na poruszający dramat o rodzinnych konfliktach, potrzebie bliskości i przebaczeniu w reżyserii Ursuli Meier, z udziałem Stéphanie Blanchoud, Valerii Bruni Tedeschi, Elli Spagnolo i Dali Benssalah.
Gwałtowna rodzinna awantura, do której dochodzi w pierwszej scenie filmu, będzie miała poważne konsekwencje dla każdego z jej uczestników. W przypadku trzydziestoletniej wybuchowej Margaret (Stéphanie Blanchoud) to nie pierwsza sytuacja, w której, nie radząc sobie z emocjami, posuwa się do przemocy.

Dla zaatakowanej matki (w tej roli Valeria Bruni Tedeschi) to jednak zbyt wiele. Kobieta na skutek upadku po uderzeniu doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Częściowa utrata słuchu wpływa nie tylko na jej dalszą pracę, ale i relacje z córkami. Aż do rozpoczęcia sprawy sądowej Margaret dostaje zakaz zbliżania się do kobiety i rodzinnego domu na mniej niż sto metrów. Zdesperowana, by uzyskać przebaczenie, spragniona miłości i kontaktu z bliskimi każdego dnia krąży wokół domu, a symboliczną granicę, której nie może przekroczyć, wyznacza wymalowana niebieska linia.

Ursula Meier i współscenarzystka, wcielająca się też w główną rolę Stéphanie Blanchoud, z dużą wnikliwością przyglądają się dynamice międzyludzkich relacji i ambiwalencji więzi rodzinnych. Imponujący krajobraz i wykorzystanie przestrzeni powodują, że ta opowieść o potrzebie bliskości, niezabliźnionych ranach, poczuciu winy oraz przebaczeniu wybrzmiewa z jeszcze większą siłą.


Szwajcaria, Francja, Belgia 2022, 108', dramat psychologiczny, napisy, od 15 lat

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW

18 kwietnia 2023, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

PIĘKNA KATASTROFA

20 kwietnia 2023, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ