Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

POWTÓRKA Z „POPRAWKI” NA SCENIE SOKÓŁ

Teatr Spektakl / widowisko

5 września 2022, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp bezpłatny // BRAK MIEJSC
5 września br. (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali im. L. Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego ponownie zagra komedię autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej pt. „POPRAWKA, czyli JAK SIĘ POZBYĆ NARZECZONEJ”. Wydarzenie odbędzie się w ramach Sceny SOKÓŁ.
Opracowanie tekstu, scenografii i reżyseria: Janusz Michalik

Obsada: Zygmunt - Janusz Michalik, Adela - Dorota Kaczmarczyk, Barbara - Elwira Michalska, Michał - Kamil Jakubowski, Ania – Irena Judyta Michalska / Olga Jarzębiak, Klaudia – Julia Kaczmarczyk, Marek – Filip Drożdż Marcin Ruchała

W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów muzycznych Jean-Michela Jarre’a.

O SPEKTAKLU

Zabawna sztuka Bożeny Kupis-Kucharskiej opowiada o tym, że miłość nie ma terminu przydatności i może zdarzyć się w każdym wieku. On – starszy mężczyzna po rozwodzie. Ona – piękna i pełna energii dwudziestodwuletnia dziewczyna, gustująca w różowym futerku. Co ich połączyło? Miłość?  A może pieniądze? A może jeszcze coś innego? Czy znajomość młodej Kiki z blisko o 50 lat starszym Zygmuntem ma szansę na przetrwanie, gdy tuż za ścianą stoi nadopiekuńcza i zrozpaczona córka Barbara? Do tego jeszcze Adela, żona a nie-żona (bo rozwiedziona z Zygmuntem). I czego dotyczy tytułowa "poprawka"? Tego dowiedzą się widzowie spektaklu, pełnego zabawnych dialogów, z ciekawą intrygą, skrywanymi tajemnicami i mnóstwem humoru.

BRAK MIEJSC

Wszystkie wejściówki na spektakl zostały wydane.

Kalendarium wydarzeń

Literatura

11. NARODOWE CZYTANIE –  „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

3 września 2022, godz. 11:00

online

zanieczyszczona rzeka
Edukacja Seans filmowy

Można panikować

6 września 2022

MCK SOKÓŁ, sala im. Lucjana Lipińskiego z pętlą indukcyjną