Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Podejrzana

Kino Seans filmowy

24 stycznia 2023, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
Dodatkowe informacje:
Korea Południowa 2022, 138', kryminał, dramat, napisy, od 15 lat
W ramach DKF KOT zapraszamy we wtorek 24 stycznia o godzinie 18:10 na pełną napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki.
Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy przebojowych Oldboya i Służącej, nie tylko otrzymał nagrodę za reżyserię w Cannes, ale został również koreańskim kandydatem do Oscara. Podejrzana to myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki.

Bohaterem thrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła? Podejrzana brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.

Kolejny po Parasite i Squid Game przebój koreańskiego kina swój nieodparty urok zawdzięcza także odtwórczyni tytułowej roli, Tang Wei. Gwiazda Ostrożnie, pożądanie Anga Lee uwodzi charyzmą, dyskretnym seksapilem, nieprzeciętną inteligencją i żarliwością maskowaną dystansem. Jej bohaterka śmiałym krokiem wkracza w poczet największych kinowych femmes fatales.

Podejrzana to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku – o miłości graniczącej z obsesją, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?


Wstęp: Karol Szafraniec - filmoznawca

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Teatr Spektakl / widowisko

Musical „Jan Paweł II - Przyjaciel wiernych”

22 stycznia 2023, godz. 17:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

NA TWOIM MIEJSCU

25 stycznia 2023, godz. 14:00

Kino SOKÓŁ