Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Musical „Jan Paweł II - Przyjaciel wiernych”

Muzyka Teatr Spektakl / widowisko

22 stycznia 2023, godz. 17:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 70 zł, 80 zł, 1 zł*
Dodatkowe informacje:
*1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Bilety do nabycia od 2 stycznia 2023 online oraz w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz, tel. 18 448 26 00) czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-20:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-20:00.
W niedzielę 22 stycznia o godzinie 17:00 zapraszamy na musical poświęcony Janowi Pawłowi II. Widowisko zostało przygotowane na zlecenie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Musical JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL WIERNYCH to ujęta w nowatorski i emocjonujący sposób biografia Karola Wojtyły, napisana tańcem i muzyką. Spektakl został stworzony w celu upamiętnienia i upowszechnienia dziedzictwa, jakie pozostawił Jan Paweł II.

Ideą stworzenia musicalu było ukazanie Karola Wojtyły jako zwykłego człowieka, który jak każdy miał swoją historię, trudne życiowe momenty, dylematy i emocjonalne przeżycia, jednak mimo przeciwności losu zawsze starał się być blisko drugiego człowieka.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków wyrazu artystycznego oraz rozwiązań technologicznych, musical jest atrakcyjna formą przekazu, który zaskakuje widza, na każdym etapie trwania widowiska. Poruszająca historia Wielkiego Polaka zamknięta w 75 minutach stanowi doskonałe narzędzie do edukowania współczesnego społeczeństwa, podnoszenia kompetencji społecznych sprzyjających kształtowaniu relacji z innymi ludźmi oraz pielęgnowania wartości stopniowo wypieranych przez postępujące znieczulenie społeczne.

Każda ze scen jest ilustrowana animacjami 3D na wielkoformatowym ekranie. Poszczególne sceny przedstawiane przez aktorów i tancerzy ilustrowane są śpiewem w wykonaniu rozpoznawalnych artystów, przy akompaniamencie orkiestry. Dodatkowym środkiem wyrazu są rekwizyty będące spójnym elementem scenografii całego widowiska.
Wystąpią: Mateusz Ziółko, Monika Wojciechowska, Michał Gasz oraz Łukasz Buksa OFM
Tancerze: JDC Agency
Choreografia: Andrzej Starowicz, Jakub Piotrowicz
Muzyka: Zwierniak Ensemble
Kierownictwo muzyczne: Wojciech Zwierniak
Reżyseria: Andrzej Starowicz

Patronat honorowy

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Patryk Wicher – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

Organizatorzy

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

Folklor Przegląd

6. Z KOLĘDĄ U POGÓRZAN

22 stycznia 2023, godz. 14:00

Dom Kultury w Jastrzębi

Kino Seans filmowy

Podejrzana

24 stycznia 2023, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ