Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

OSIEM GÓR

Kino Seans filmowy

30 maja 2023

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
W ramach DKF KOT zapraszamy we wtorek 30 maja o godzinie 17:30 do Kina SOKÓŁ na wyjątkową opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości w reżyserii Felixa Van Groeningena i Charlotte Vandermeersch.
Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.

OSIEM GÓR, najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paola Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence'a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą. Zdjęciom inspirowanym „Into the Wild”udało się oddać zarówno monumentalną, magnetyczną siłę gór, jak ich intymną stronę, gdzie kolejne kroki, milczenie, czas i właściwa miara to sposób na życie. „Osiem gór” to wyjątkowa opowieść o odkrywaniu siebie, naturze i miłości — platonicznej, ale mocniejszej niż jakakolwiek skała, na którą można by się wspiąć.

ZWIASTUN

Włochy, Belgia, Francja 2022, dramat, 147'
reżyseria: Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch

Kalendarium wydarzeń

Folklor Muzyka Taniec Konkurs Przegląd

33. KRAKOWIACZEK

28 maja 2023

Amfiteatr letni w Łoniowej

Kino Seans filmowy

„Czasem słodko, czasem gorzko” - przegląd kina słowackiego

31 maja - 1 czerwca 2023

sala im. Z. Rysiówny, MCK SOKÓŁ